Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Technik architektury krajobrazu

Nauka trwa 4 lata


Kwalifikacje:
K1 - Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu
K2 - Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej archtektury krajobrazu

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu jest przygotowanie do projektowania i kształtowania krajobrazu, np.:

 - realizacji i pielęgnacji terenów zieleni towarzyszących budynkom mieszkalnym oraz obiektom przemysłowym i użyteczności publicznej,

 - projektowania elementów architektury krajobrazu z zachowaniem wymogów estetycznych i ekologicznych,

 - pielęgnacji i konserwacji istniejących i nowo projektowanych elementów architektury krajobrazu (ogrody, parki, zieleń na osiedlach...),

 - prowadzenia uproszczonej rachunkowości i kosztorysowania oraz stosowania zasad marketingu w działalności związanej z architekturą krajobrazu.

 Absolwent szkoły w zawodzie technik architektury krajobrazu może podjąć pracę w przedsiębiorstwach prowadzących działalność w zakresie projektowanie, zakładania i pielęgnowanie obiektów architektury krajobrazu jak również prowadzić własną działalność gospodarczą.

 Szkoła zapewnia realizację zajęć praktycznych i praktyki zawodowej.

Absolwenci szkoły uzyskują po zdaniu kwalifikacji zawodowych tytuł technika, a po zdaniu egzaminu maturalnego  mogą podjąć studia wyższe.

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu