Branżowa Szkoła II stopnia

Branżowa Szkoła II stopnia działająca w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu oferuje naukę w dwóch kierunkach:

• TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH (kwalifikacja: HGT.12 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych)
  • TECHNIK ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE (kwalifikacja: BUD.25 Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie).

Zajęcia odbywają się 3 DNI w tygodniu w godzinach popołudniowych i wieczornych.  Nauka w szkole jest bezpłatna.

KTO MOŻE PRZYSTĄPIĆ DO REKRUTACJI?

Szkoła Branżowa II stopnia jest ofertą dla absolwentów:

• Branżowej Szkołę I stopnia w zawodzie kucharz
  • Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz (od 2015 r.)

Uczniowie Szkoły Branżowej II stopnia będą zdawać egzamin z kwalifikacji HGT.12 – Organizacja żywienia i usług gastronomicznych.

JAKIE ZAGADNIENIA OBEJMUJE KWALIFIKACJA  HGT.12?

• oceniania jakości żywności,
  • planowania żywienia z uwzględnieniem alternatywnego sposobu żywienia,
  • organizowania żywienia w produkcji gastronomicznej
  • wykonywania usług gastronomicznych,
  • ekspedycji potraw i napojów.
  • obsługi kelnerskiej,
  • układania i oceny jadłospisów,
  • organizacji imprez okolicznościowych i usług cateringowych,
  • stosowania technik nakrywania stołu,
  • współpracy w zespole, planowania kosztów produkcji,
  • organizacji usług gastronomicznych, języka obcego zawodowego.

KTO MOŻE PRZYSTĄPIĆ DO REKRUTACJI?

Szkoła Branżowa II stopnia jest ofertą dla absolwentów:

Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie(od 2015 r.)

Uczniowie Szkoły Branżowej II stopnia będą zdawać egzamin z kwalifikacja: BUD.25 Organizacja, kontrola i sporządzanie kosztorysów robót wykończeniowych w budownictwie

JAKIE ZAGADNIENIA OBEJMUJE KWALIFIKACJA  BUD.25?

• organizowania i kontrolowania robót związanych z zagospodarowaniem terenu budowy;
  • montażu, użytkowania i demontażu rusztowań stosowanych podczas wykonywania robót wykończeniowych;
  • koordynowania prac związanych z wykonywaniem budowlanych robót wykończeniowych;
  • organizowania i kontrolowania robót wykończeniowych prowadzonych w obiektach budowlanych;
  • sporządzania kosztorysów na roboty wykończeniowe w budownictwie,
  • języka obcego zawodowego.

Zachęcamy Cię do śledzenia naszej strony Facebook oraz strony internetowej.