Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Programy stypendialne dla maturzystów

  Maturzysto, zostań stypendystą Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego.

  Termin składania wniosków o stypendia dla niezamożnych maturzystów z mniejszych miejscowości w Funduszach Stypendialnych przy Fundacji Batorego to 1 czerwca 2017. Zachęcamy do składania wniosków.

  Fundusz im. Iwony Winiarskiej-Feleszko

  Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści zamierzający studiować na warszawskich, państwowych uczelniach wyższych. Fundusz oferuje stypendystom comiesięczne stypendia w wysokości 700 zł na I rok studiów, pomoc i wsparcie w Warszawie w trakcie roku akademickiego, możliwość ubiegania się o stypendia na II rok. Od 2008 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 40studentom na łączną kwotę 223 400 zł. Rocznie Fundusz wspiera 9 osób. Więcej:

  http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/winiarskiej_feleszko

  Fundusz „Rozwiń Skrzydła" im. J. i J. Putka

  Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści, którzy bez pomocy stypendialnej nie zdecydowaliby się na podjęcie nauki na uczelniach wyższych w całej Polsce. Fundusz oferuje stypendystom stypendia na pokrycie kosztów związanych z procesem rekrutacji na studia (koszty opłaty rejestracyjnej, dojazdu na egzaminy itp.), comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł miesięcznie na I rok studiów, możliwość ubiegania sie o stypendia na II i III rok. Od 2011 roku Kapituła Funduszu przyznała 327 stypendiów na łączną kwotę 845 898 zł. Rocznie Fundusz wspiera 15 osób. Więcej:

  http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/rozwin_skrzydla


  Funduszu Stypendialny Grupy Pracuj

  Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 31 lipca 2017 roku. Fundusz dla niezamożnej młodzieży planującej studia informatyczne na państwowych uczelniach. Fundusz został utworzony z darowizny Grupy Pracuj w wysokości 300 000 zł i oferuje comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł, doradztwo i szkolenia w zakresie planowania kariery zawodowej, a także pomoc w znalezieniu praktyk i staży. W 2016 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 11studentom na łączną kwotę 69 300 zł. Rocznie Fundusz wspiera 11 osób. Więcej:

  http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/fundusz_stypendialny_grupy_pracuj

  Więcej informacji: Agnieszka Zowczak, Program Równe Szanse i Fundusze Powierzone, Fundacja im.
  Stefana Batorego, tel.: 22 536 02 09, email:

  azowczak@batory.org.pl,

  www.batory.org.pl,

  www.facebook.com/FundacjaBatorego

   

 • Olimpiada Logistyczna

  W VI edycji Olimpiady Logistycznej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu uczeń klasy 3TL1 Bartosz Matera zajął II miejsce, otrzymując rok studiowania na tej uczelni gratis oraz cenne nagrody rzeczowe.

  Serdecznie gratulujemy!

 • Dzień Ziemi 2017

   
  7 kwietnia 2017 r. w ZS nr 1 w Wieluniu obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Honorowym gościem był Pan Krzysztof Owczarek - prezes Wieluńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. W rozmowie z uczniami zwrócił uwagę na Bioróżnorodność tworzącą podstawę szerokiego wachlarza świadczeń ekosystemów, który w istotny sposób kształtuje dobrobyt człowieka.

  Młodzież natomiast, w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez Bartosza Polewiaka, ucznia kl. 3TA, przedstawiła przyczyny, typy i konsekwencje smogu w Polsce i na świecie.

  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w konkursach, przygotowanych przez organizatorów:

  - Wiedzy ekologicznej

  - „I love PET” – projekt przedmiotu, który można wykonać z butelek PET i wykorzystać w poszczególnych zawodach

  „Czy umiem segregować śmieci?”

  Zwycięzcą konkursu została drużyna z klasy 1 TZ, 2 miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 TNG, 3 miejsce – uczniowie z klasy 1 TA. Wyróżnienie otrzymały grupy z klas 1 TL1, 1 TL2, 1 TB, 1 TE, 1 TF.

  Zwycięzcą i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
   
 • Mamy dwóch finalistów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  W dniach 6-8 kwietnia 2017 r. w Białymstoku miał miejsce Finał Centralny XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do zawodów centralnych zakwalifikowano ostatecznie 90 uczniów reprezentujących 49 szkół.
  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie  kl. IV  Technikum Budowlanego Bartosz Adamczyk i Tomasz Czarnojan, którzy uzyskali tytuł Finalisty.
  Dzięki temu uzyskali oceny celujące z przedmiotów zawodowych na świadectwie kończącym szkołę i indeksy na dowolną uczelnię o kierunkach budowlanych w kraju.  Opiekunem uczniów był pan Mariusz Lach.

   

 • Sukces ekonomistów

  7 kwietnia 2017 r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach. Wraz z opiekunem, panią Elżbietą Pałygą, uczestniczyło w nim 3 uczniów naszej szkoły: Karolina Włodarczyk z II TF, Katarzyna Przebierała z III TE i Michał Polewiak z III TF.

  W gronie laureatów znaleźli się: Michał Polewiak - zajmując 3 miejsce w Polsce i Karolina Włodarczyk - 7 miejsce. Oprócz wielu nagród, Michał wrócił z Konkursu z indeksem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  GRATULUJEMY !!!

 • Sukces Mikołaja Obalskiego

  6 kwietnia 2017 r. w Łodzi odbyła się gala XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów z klasy I TZ: Mikołaj Obalski i Krystian Sak.
  Do przeglądu przystąpiły 42 placówki z całego województwa Łódzkiego. Spośród 151 uczestników wytypowano laureatów z dziedziny literatury, fotografii oraz prac plastycznych.

  Mikołaj Obalski zajął II miejsce w województwie w konkursie literckim. Mikołaj zgłosił na konkurs dwa wiersze pt. [inc.] "Czekam" i "Jak krem wygładzasz".

  Z naszej szkoły do konkursu zostało zgłoszonych 7 prac, dwie prace literackie oraz pięć prac plastycznych.

  Gratulujemy serdecznie.

 • Kolejny sukces cukierników

  Zdjęcie użytkownika Warsztaty Gastronomiczne ZS Nr 1 w Wieluniu.

  Michał Szwarczewski zajął III miejsce w klasyfikacji ogólnej Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik (w części praktycznej - I miejsce). Kamila Glądała w ogólnej klasyfikacji zdobyła VII miejsce, a w części praktycznej - IV.
  Oboje zdobyli tytuł laureata i są zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

  Michał dodatkowo zdobył nagrodę publiczności!

 • Zawodowcy z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu


  10 uczniów z klas o profilu technik ekonomista i technik ekonomista - finanse i bankowość w ramach projektu Zawodowcy XXI - ZS 1 w Wieluniu, ukończyło Kurs obsługi kasy fiskalnej - samodzielny sprzedawca. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje.
  Przed nimi jeszcze kolejne kursy m. in. Kurs obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel oraz miesięczny staż.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu