Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • VIII miejsce w Polsce na Olimpiadzie "Buduj z pasją"


  W dniach 23-25 marca 2017 r. w Lublinie, podczas targów LUBDom odbył się finał Olimpiady "Buduj z pasją".

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Bartek Kałuża i Filip Wlazły z klasy II TB, którzy zajęli VIII miejsce w Polsce, co nas ogromnie cieszy.

  Konkurs składał się z części praktycznej i pisemnej, które okazały się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników. Rywalizacja była bardzo wyrówna, o zajęciu poszczególnych miejsc decydowały pojedyńcze punkty.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym uczniom.

   

 • Sukces Karoliny Tobiś

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  24 i 25 marca 2017 r. odbył się finał XXI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie.

  Nasza uczennica, Karolina Tobiś z klasy IV TZ (technikum żywienia i usług gastronomicznych), zajęła 31 miejsce i tym samym zdobyła tytuł finalisty tych zawodów!

  Do Olimpiady Karolina przygotowywała się pod kierunkiem kierownika szkolenia praktycznego pani Danuty Mielczarek.

  Gratulujemy sukcesu.

 • VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego

   

  24 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyła się VII edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Starostwa Powiatowego wWieluniu oraz Łódzkiego Kuratorium.

  Konkurs składał się z dwóch części tj. testu z języka angielskiego i niemieckiego oraz części artystycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych technikalnych i zasadniczych szkół zawodowych z sąsiadujących powiatów a także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

 • Salon Gimnazjalistów 2017

  21 marca 2017 r. gościliśmy w naszej szkole młodzież z gimnazjów powiatu wieluńskiego i nie tylko. Na spotkanie zorganizowane przez społeczność szkolną Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu przybyło ponad 600 osób. 

  Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną szkoły oraz obejrzeć pracownie szkolne. Była też okazja do zaznajomienia się z nowym kierunkiem kształcenia - zarządzanie w e-logistyce.

  Dołączcie do nas!

  Zdjęcia  Zwycięzcy "Szkolnej Gry Miejskiej":


  1 miejsce(101 pkt) Katolickie Gimnazjum SPSK w Wieluniu w składzie:
  Weronika Karbowiak
  Oliwia Jachymska
  Klaudia Brożyńska
  Karolina Kowalczyk
  Zuzanna Płóciennik
  2 miejsce(100 pkt) Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w składzie:
  Wiktoria Grajoszek
  Natalia Kamińska
  Marlena Drożdż
  Julia Mikołajczyk
  Maria Kowalczyk
  Małgorzata Borecka
  Magdalena Drab
  Martyna Kalemba
  2 miejsce(100 pkt) Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w składzie:
  Michelle Drygała
  Zuzia Derda
  Anna Stępień

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

 • Współpraca z Jednostką Certyfikującą

   

  Zespół Szkół Nr 1 nawiązał współpracę z Jednostką Certyfikującą w Instytucie Logistyki i Magazynowania w ramach Systemu Certyfikacji Candidate European Junior Logistician.

  Uczniowie kierunku technik logistyk mogą uzyskać Certyfikat Candidate European Junior Logistician.

  Certyfikat jest dla posiadacza cennym atutem na rynku pracy – możliwością, aby wykazać formalnie potwierdzone zaangażowanie i skuteczność w zdobywaniu wiedzy, a tym samym zwiększyć swoje szanse na dobry start w karierze zawodowej. Ukazuje również potencjalnemu pracodawcy, iż ma on do czynienia z osobą posiadającą  wyraźnie wytyczoną wizję ścieżki własnego rozwoju, inwestującą w budowanie kompetencji zawodowych. Proponowane progi punktowe, umożliwiające uzyskanie Certyfikatu, podkreślają i gwarantują, iż jego posiadacze wyróżnili się swoimi wynikami, osiągając ponadprzeciętne efekty nauczania w zawodzie „Technik logistyk”.

 • IX Międzyszkolny Przegląd Artystyczny „Mistrzowie Wyobraźni”  17 marca 2017 r. grupa teatralna z naszej szkoły w składzie: Magdalena Kowalik (III TF), Agata Ryng (III TF), Norbert Cierkosz (III TF) i Igor Lochna (III TL2) wzięła udział w IX edycji Przeglądu Artystycznego młodzieży wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe, Wieluński Dom Kultury i Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

  Młodzież przygotowała spektakl pt. „W obliczu prawdy. Metamorfoza Rodiona Raskolnikowa” oparty na powieści „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego. Przedstawienie zostało wzbogacone fragmentami filmu w reżyserii Juliana Jarrolda, odpowiedni nastrój tworzyła muzyka Nigela Kennedy’ego.

  Dzieło sceniczne w wykonaniu naszych uczniów doskonale wpisało się w tegoroczne hasło „Metamorfozy”. Aktorzy ukazali przemianę wewnętrzną głównego bohatera – Rodiona Raskolnikowa, jego proces dojrzewania do prawdy i przyznanie się do winy. Wielkie brawa dla postaci pierwszoplanowych!!! Nagrodą za udział uczniów w tegorocznej edycji Przeglądu Artystycznego będzie kwietniowy wyjazd do Teatru im. Jaracza w Łodzi na przedstawienie pt. „Czarownice z Salem”.

 • Spotkanie z profesorem Edwardem Osadą

  W piątek 17 marca 2017 r. uczniowie klas geodezyjnych uczestniczyli w spotkaniu z profesorem Edwardem Osadą, który przedstawił ofertę uczelni Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Uczniowie mogli dowiedzieć się szczegółów dotyczących kierunku Geodezja i Kartografia na DSW, nauczanych przedmiotów oraz przywileje dla absolwentów Technikum Geodezyjnego.

  Poza tym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat nowoczesnych pomiarów geodezyjnych.

   

 • Sukces budowlańców

  Zdjęcie użytkownika Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

  15 marca 2017 r. w MWSLiT we Wrocławiu odbył się III Międzyszkolny Turniej Budowlany, w którym rywalizowali uczniowie szkół z różnych województw. Komisja przyznała dwa wyróżnienia: dla drużyny z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie i Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu.

  Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!

 • Erasmus 2017 rozpoczęty

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
  Od trzech lat nasi uczniowie w ramach projektu Education is a choice odbywają praktyki zagraniczne. W tym roku rozpoczęła klasa III TY, która pod opieką pani Danuty Mielczarek wyleciała do Włoch.
  Życzymy udanej wyprawy.

 • Awans cukierników

   

  Uczniowie z kl. III Zc Michał Szwarczewski i Kamila Glądała zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego Turnieju "Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2017 r.

  Wielkie gratulacje!


 • Dzień Kultury Rosyjskiej

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  W piątek 3 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Rosyjskiej. To już drugie przedsięwzięcie zorganizowane przez grupę polonistów i bibliotekarzy, które zostało wpisane w kilkuletni projekt pod nazwą „Kultura Łączy Ludzi”. 

  W tym uroczystym dniu nie zabrakło atrakcji. Społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie pt. „W obliczu prawdy. Metamorfoza Rodiona Raskolnikowa” powstałe na podstawie książki „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, wysłuchać znanych rosyjskich piosenek w wykonaniu zespołu „Krótkie spięcie” oraz uczniów naszej szkoły, a także podziwiać wystawę matrioszek, samowarów i kultury rosyjskiej. Warsztaty szkolne z kolei zadbały o kulinarne specjały. Serwowano rosyjskie bliny oraz czaj parzony w samowarze. 

  Kolejna tego typu uroczystość zostanie zorganizowana za rok. Do zobaczenia!!!

   

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu