Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Filtr
 • Finał II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku  W dniach 15 i 16 grudnia 2016 r. Michał Polewiak - uczeń III TF i Karolina Włodarczyk - uczennica II TF brali udział w finale II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Szczecinku. Po wielu zmaganiach uzyskali tytuł finalisty.

  Gratulujemy!!!!

 • Podwójne zwycięstwo w Wojsławicach

  Zdjęcie użytkownika Warsztaty Gastronomiczne ZS Nr 1 w Wieluniu.

  Anna Janucik i Bartłomiej Cichy z klasy III TZ  zdobyli I miejsce, a Anna Kaźmierczak i Patrycja Walczak z klasy II TZ zdobyły II miejsce II w V Międzypowiatowym Konkursie Kulinarnym "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa" zorganizowanego pod hasłem: "Między tradycją a ekologią".

  W konkursie brało udział 10 dwuosobowych zespołów z kilku powiatów. Oceniało ich jury, w skład którego wchodziły takie znane osoby jak Marcin Piotrowski czy Carlos Gonzáles Tejera.

 • Sukces uczniów klasy IV TG

  Uczniowie klasy IV TG: Sandra Szczukiecka, Piotr Jarząb i Jacek Kurczakowski zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W kwalifikacjach drużyna zajęła 11 miejsce w Polsce. GRATULUJEMY!

  Szczegółowe wyniki Olimpiady:

  http://www.sgp.geodezja.org.pl/nasza-dzialalnosc/owgik/421-xxxix-owgik-2016-17-wyniki-i-etapu-szkolnego

 • Podsumowanie projektu Erasmus 2015/16

  Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

  13 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się podsumowanie projektu Erasmus 2015/2016. Obecni byli wszyscy uczestnicy projektu, opiekunowie i koordynatorzy.

 • Oferta dla gimnazjów
  Zapraszamy chętne szkoły do wzięcia udziału w warsztatach logistycznych prowadzonych w naszej szkole przez samych uczniów. W tym roku szkolnym zostały już one zorganizowane dla:

  Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego
  Gimnazjum nr 2 z oddziałami sportowymi im. Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej
  Gimnazjum  Publicznego w Czarnożyłach
  Gimnazjum Publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu

  To okazja do poznania szkoły, przybliżenia kierunku i świetnej zabawy edukacyjnej!

  Kontakt telefoniczny do szkoły z Panią Dyrektor Elżbietą Urbańską-Golec 43 843 35 56.

 • Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu ?Quo vadis? rozstrzygnięty  12 grudnia 2016 r. jury w składzie: nauczyciele języka polskiego w ZS nr 1 w Wieluniu i biblioteka szkolna ogłosiło wyniki Szkolnego Konkursu Znajomości Książki i Filmu ?Quo vadis?   Henryka Sienkiewicza. Zwycięzcami konkursu zostali:

  Ewa Majkut z klasy I TE ? I miejsce

  Nikola Świtoń z klasy I TE - II miejsce

  Justyna Guściora z klasy I TE ? II miejsce

  Mateusz Kowalczyk z klasy I TE ? III miejsce

  Ponadto rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną na temat ?Twórczość Henryka Sienkiewicza?. Najlepszą pracę wykonała Dominika Konadorów z klasy I TE, wyróżnienie otrzymała Eliza Zgondek z klasy I TNG.

                                                                         Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 • Olimpiada "Buduj z Pasją"  8
  grudnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Etap Regionalny Olimpiady ?Buduj z Pasją?. Olimpiada odbywa się pod patronatem Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej ?Budowlani? w Kielcach. Do etapu regionalnego zgłosiło się 9 szkół.

  Podczas olimpiady uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny trwający 60 minut, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne przez 180 minut.

  Po całym dniu rywalizacji komisja wyłoniła zwycięzców:

  I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia: Bartosz Kałuża i Filip Wlazły.

  II miejsce zdobyła drużyna z Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II: Jakub Błaszczyk i Adrian Gawenda

  III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim: Dawid Świąder i Rafał Zawadzki.

  Wszystkim drużynom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   

   

 • Turniej TransEdu  7 grudnia - trwa Turniej TransEdu. Skupienie na twarzach logistyków. Na wyniki jeszcze będzie trzeba poczekać, ale wierzymy, że trzeci rok z kolei podium będzie nasze.

 • Mikołajki  W tym roku szkolnym świętowaliśmy 6 grudnia na różne sposoby.
  W szkole SU od rana nie pozwolił nam zapomnieć, że to Dzień Św. Mikołaja, organizując czapkową zabawę. Gościliśmy w szkole wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, a w szpitalu odwiedziliśmy chore dzieci. Natomiast uczniowie-wolontariusze byli z wizytą w Domu Samotnej Matki w Turowie.

  Zobacz więcej na fb.

 • Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu ?Quo vadis?

   

  5 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Znajomości Książki i Filmu ?Quo vadis?. Jego organizatorkami i pomysłodawczyniami były nauczycielki języka polskiego oraz biblioteka szkolna. W eliminacjach wzięło udział 38 uczniów z klas I-IV technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

  Celem konkursu było:

  - zachęcanie do czytania powieści ?Quo vadis?,

  - popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza,

  - kształtowanie gustów czytelniczych,

  - rozbudzanie wyobraźni i wrażliwości uczniów,

  - rozbudzanie pasji czytelniczych, zamiłowania do literatury i filmu.

  Konkurs składał się z części pisemnej (zadań otwartych i zamkniętych dotyczących znajomości utworu ?Quo vadis? Henryka Sienkiewicza i filmu ?Quo vadis? w reż. Jerzego Kawalerowicza). Ponadto młodzież mogła przygotować prezentację multimedialną na temat twórczości Henryka Sienkiewicza. Najlepsza prezentacja zostanie pokazana 12 grudnia (w poniedziałek o godzinie 9.50 w sali 102) na oficjalnej uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom konkursu literackiego.

  ŻYCZYMY SUKCESU!!!

   

 • XXII Turniej ?Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik"

   

  29 i 30 listopada 2016 r. sześcioro uczniów z klasy III cukiernik przystąpiło do etapu szkolnego XXII Turnieju ?Na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik" organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 5 oraz Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu.
  Etap szkolny Turnieju obejmował część pisemną, test 40 pytań (29.11.2016 r.) oraz część praktyczną, z którą cukiernicy zmagali się w dniu 30.11.2016 r. w Warsztatach Gastronomicznych.

. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu