Sukces ucznia naszej szkoły na konkursie językowym w Łodzi

16 marca  2023r. dwoje naszych uczniów Wojciech Schmitt z III TL oraz Szymon Smejda z I TZ reprezentowali ZS1 na konkursie recytatorskim w Łodzi „Spotkanie z poezją krajów niemieckojęzycznych”. Skorzystaliśmy z zaproszenia Bernardyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi i okazało się, że pojechaliśmy po zwycięstwo.
Jak widać w naszej społeczności są uczniowie, którzy tak kochają język niemiecki, że recytują nawet wiersze poetów tego kraju.
Szymon Smejda zaprezentował wiersz „Wilkommen und Abschied” Johanna Wolfganga Goethego i oczarował komisję konkursową zajmując I miejsce
Gratulujemy sukcesu zarówno naszemu zwycięzcy, ale też Wojtkowi, który równie pięknie się zaprezentował, recytując wiersz „Herbsttag” Reinera Marii Rilke, jednak konkurencja była duża.
Opiekunkami uczniów były p. Katarzyna Kruk oraz p. Agnieszka Malinowska.