Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2012/ 2013

1 września jak każdego roku we wszystkich szkołach obwieszczono koniec wakacji. Nasza szkoła nie była pod tym względem wyjątkiem. Jednak coś wyróżniło nas spośród pozostałych placówek; w tym roku byliśmy organizatorami Powiatowej inauguracji roku szkolnego 2011/2012.

W uroczystości udział wzięli wieluńscy parlamentarzyści, Starosta Wieluński ? Pan Andrzej Stępień, Burmistrz Wielunia ? Pan Janusz Antczak, Naczelnik Wydziału Oświaty ? Pan Zenon Kołodziej, pochodzący z Wielunia światowej sławy malarz ? Wojciech Siudmak oraz goście z zaprzyjaźnionych z Wieluniem miast niemieckich, którzy odwiedzili nasze miasto przy okazji obchodów 72. rocznicy 1 września 1939.

Spotkanie z młodzieżą z wieluńskich szkół oraz gronem pedagogicznym było okazją do podkreślenia roli edukacji oraz nagrodzenia tych, którzy odnoszą w tej dziedzinie sukcesy. Stypendia wyróżniającym się uczniom szkół ponadgimnazjalnych wręczył Starosta Wieluński Pan Andrzej Stępień. Wśród pięciorga najlepszych znalazła się też uczennica ZS Nr 1 ? Monika Olejnik. Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego przyszedł też czas na wręczenie nagród pedagogom oraz aktów nadania na wyższy stopień awansu zawodowego dla nauczycieli mianowanych.

Bez wątpienia kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie Pani Elżbiecie Urbańskiej ? Golec aktu mianowania na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.