PIKNIKOWY DZIEŃ OTWARTY.

W dniu 5 czerwca w naszej szkole miał miejsce niepowtarzalny Piknikowy Dzień Otwarty.Dla uczniów ZS1 przeprowadzony był Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka.Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji w których współzawodniczyć mogli zarówno uczniowie ZS1 oraz przybyli gimnazjaliści. Były to min.: rzuty di kosza, strzały na bramkę, wyścig kosiarki, bieg narciarski, sztafeta zawodowa, wiszące kręgle. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta,radość na twarzach wychowawców i uczniów ogromna, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play.Zabawa była przednia, a w takim dniu jak Dzień Sportu to sprawa najważniejsza. W trakcie Pikniku odbył się Dzień Otwarty dla 3 klas gimnazjalnych.Uczniowie mogli podejrzeć jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Otwarte drzwi miały na celu prezentację bogatego dorobku szkoły, jak również przybliżenie potencjalnym uczniom kierunków kształcenia.Kolejną atrakcją tego Dnia był pokaz talentów szkolnych. Otwarcie Pikniku to właśnie piękny pokaz jazdy konnej w wykonaniu Szkolnego Klubu Jeździeckiego a jako pierwszy na scenie swój talent ujawnił Filip Włodarczyk z klasy 2 Zmz, który sam tworzy i wykonuje muzykę hip-hop. Następnie Piotr Piasta i Kacper Kośmider z 2 TL zaprezentowali freestyle na rowerach a Natalia Machudera i Michał Kubacki z klasy 1 TE, oraz Joanna Folentarska z 2 TB zagrali na klawiszach piękne melodie.Nie zabrakło również pokazów tanecznych w wykonaniu dziewcząt z klasy 1 TL raz 1 TZ. Natalia Kościelna z klasy 2 Tl przez cały Piknik prezentowała swoje dzieła a także wykonała techniką malowania sprayem. Wśród talentów znalazł się również występ zespołu hip-hop Kwestia Smaku, w którym to śpiewa i tworzy muzykę absolwent ZS1 Damian Stępień. Jak to na piknik przystało była oczywiście pyszna kiełbaska z grilla oraz gofry i naleśniki.