Otwarty Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Wieluńskiego.

                      W niedzielę 21 stycznia 2024 r. o godz. 10:00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu rozpoczęła się pierwsza edycja Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem Starosty Wieluńskiego – Pana Marka Kielera. Do wydarzenia sportowego przystąpiło 57 reprezentantów z różnych stron Polski, m.in. Łodzi, Drużbic, Olesna, Bełchatowa, Sieradza, Szczercowa, Woli Wiązowej, Kępna, Widawy, Pajęczna, Krzepic, Pabianic, Dalachowa oraz zawodnicy z terenu powiatu wieluńskiego. Udział w rozgrywkach zadeklarowali zawodnicy zarówno z ligi, jak również zawodnicy amatorzy. Zawodnicy rozgrywali turniej systemem grupowo-pucharowym, podczas którego w fazie grupowej toczono pojedynki wyłącznie o rozstawienie w fazie pucharowej, rozgrywanej systemem do dwóch przegranych pojedynków (tzw. systemem rosyjskim). Przed rozpoczęciem rozgrywek Starosta Wieluński – Pan Marek Kieler – dokonał oficjalnego otwarcia turnieju życząc wszystkim uczestnikom przyjemnie spędzonego czasu oraz zadowolenia z turnieju. Gospodarz wydarzenia – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu – Pani Elżbieta Urbańska Golec powitała wszystkich uczestników wraz z prowadzącym i jednocześnie sędzią głównym turnieju – Panem Krzysztofem Kacałą. Z kolei omówienia zasad rozgrywek dokonał członek zarządu Gminnego Zrzeszenia LZS w Czarnożyłach – Pan Damian Stępień. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: 1. Beniak Mateusz – Łódź 2. Dudziński Rafał – Drużbice 3. Bednarek Krzysztof – Dróżbice 4. Czekalski Kamil – Pabianice 5. Sadziński Kamil – Łódź 6. Ciekański Jerzy – Wola Wiązowa 7. Kasendra Jan – Kępno 8. Bator Mateusz – Wieluń Miejsca 9-12: – Wojewoda Włodzimierz – Bełchatów – Konecki Adam – Łódź – Wawszczak Kamil – Szczerców – Kierzek Artur – Pabianice Miejsca 13-16: – Wojewoda Wiktor – Kluki – Pychyński Sławomir – Wieluński – Siewierski Marek – Drużbice – Janeczek Leszek – Pajęczno Miejsca 17-24: – Stępień Damian – Czrnożyły – Szymański Mateusz – Czarnoży – Pęcherczyk Ryszard – Kowale – Szymańska Hanna – Siewierz – Kubiak Artur – Szczerców – Podpora Przemysław – Piotrówka – Budzisz Patryk – Wola Wiązowa – Szóstak Stanisław – Olszowa Startowało 57 zawodników Trzech najlepszych zawodników fazy pucharowej otrzymało puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Z kolei zawodnicy sklasyfikowani na miejscach IV-VIII otrzymali medale oraz dyplomy.