Otwarcie ekopracowni Mikroświat

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 50 tysięcy złotych, pozyskanego w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zyskali kolejną, nowoczesną ekologiczną pracownię. Zakupiono pomoce naukowe, m.in. zestawy demonstracyjne ze szkodnikami i owadami pożytecznymi, tablice edukacyjne, mikroskopy, lupy, makiety przekrojów roślin czy nowoczesny sprzęt multimedialny. Remont pracowni szkoła przeprowadziła dzięki pomocy uczniów z klas budowlanych.
Po wejściu do pracowni ekologicznej szkoły od razu można zauważyć nie tylko wyjątkowo ciekawe wnętrze i wyposażenie, ale również niesamowity klimat, powstały dzięki nasadzeniom starannie wyselekcjonowanym, pochłaniającym zanieczyszczenia żywym roślinom.Niewątpliwą ozdobą ekopracowni są „zielone ściany” oraz akwaria prezentujące różne żywe ekosystemy – np. leśny czy pustynny.