Osiągnięcia 2019/2020

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020
Złota Tarcza Szkoły w rankingu PERSPEKTYW 2020

2 miejsce w województwie i 81 miejsce w Polsce  wśród techników w roku 2020.

EDUKACYJNE
Świadectwa z czerwonym paskiem

(wszystkich łącznie 87, poniżej te ze średnią powyżej 5,00)

 

3TE Tech                             Matuszek Natalia            5,5
3TE Tech                             Jacaszek Oliwia               5,46

2EF Tech                             Morka Wiktoria                5,38

4TZ Tech                            Sak Krystian                     5,38

3TB Tech                            Fras Paweł                       5,37

1TEg Tech                           Syguła Klaudia                 5,36

3TE Tech                           Kalemba Monika              5,36

4TEF Tech                         Perdaszek Dawid             5,36

4TEF Tech                        Krajcer Katarzyna            5,36

1TEg Tech                           Patacz Magdalena          5,32

4TE Tech                           Jagielska Monika             5,30

3TE Tech                             Machudera Natalia         5,29

3TE Tech                             Kowalczyk Dominika      5,23

4TEF Tech                        Łączna Natalia                 5,20

1pCK BISp                           Szczepańska Natalia       5,18

1TEg Tech                           Majkut Anna                   5,14

1pTE Tech5                        Nawrocka Weronika      5,11

4NG Tech                          Orzeszyna Weronika      5,08

4NG Tech                         Sztuka Patrycja                5,08

4TB Tech                          Zadworna Natalia            5,08

2TL Tech                              Gaj Zuzanna                      5,0

3NG Tech                            Kowal Oliwia                     5,0

3TE Tech                             Urbaniak Agnieszka        5,0

3TZ Tech                             Smardz Natalia                 5,0

4TL1 Tech                         Pędziwiatr Anna              5,0

4TE Tech                           Grzesiuk Bartosz             5,0

4TE Tech                           Mordal Joanna                5,0

 

 Uczniowie ze 100% frekwencją w ciągu całego roku
1AGg Tech                          Hubert Krzęć                   100,00%

1AGg Tech                        Julita Mrugała                 100,00%

1AGg Tech                          Natalia Stochniałek        100,00%

1pTA Tech5                       Patryk Jarczyński             100,00%

1pTE Tech5                        Dawid Sztypa                   100,00%

1pTZ Tech5                        Karina Szczepańska        100,00%

3TX Tech                             Aleksandra Chłodna       100,00%

4TE Tech                             Daria Mielczarek             100,00%

 

OLIMPIADY
1. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich Dawid Perdaszek klasa IV  TF – finalista
2.  Olimpiada Statystyczna – GUS Dawid Perdaszek klasa IV  TF – finalista
 

3.

 

Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej

Marcin Kaźmierczak, Patrycja Sztuka, Damian Gorący – uczniowie IVTG drużynowo zajęli 15 miejsce w Polsce i zostali zakwalifikowani do etapu centralnego
4. Olimpiada Logistyczna W 2 etapie – centralnym Krzysztof Biela i Kinga Kałużna uczniowie klasy 4TL1
5. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy Dawid Perdaszek  klasa 4TF – finalista.
6. XV Olimpiada Przedsiębiorczości Zawody okręgowe Katowice: Gmyrek Szymon 3TE Kubicki Michał 3TE, Matuszek Natalia 3TE, Morka Wiktoria 2EF, Perdaszek Dawid 4TF
7. Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Paweł Fras III TB – finalista
8. Olimpiada Logistyczna MWSLiT Anita Łuczak, Ania Pędziwiatr i Ola Rogalewicz z klasy IV TL1 – etap okręgowy
9. Olimpiada Budowlana Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu Paweł Fras, Aleksandra Łączna, Marcel Kulak, Mateusz Maryniak, Patryk Latus oraz Natalia Zadworna – etap okręgowy
KONKURSY
1. Expo Sweet Natalia Smardz i Krystiana Sak  z klasy IV TZ brali udział w Mistrzostwach Polski Szkół Cukierniczych Expo -Sweet 2020 – 3 miejsce w Polsce
2. Międzynarodowy Konkurs World Skils Poland 2019 Krystian Sak klasa IV TZ – Wicemistrzostwo w Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym WorlSkills 2019
3. Szopka Bożonarodzeniowa konkurs Muzeum Ziemi Wieluńskiej 1 miejsce Anna Stępień klasa III TZ, Norbert Kacała z klasy IV TZ i Patryk Gaj z klasy IV TB
4. VI Przegląd Innowacji i Twórczości w Edukacji Grupa teatralna p. Magdaleny Pioruńskiej – zdobycie 1 miejsca za przedstawienie anglojęzyczne “Poskromienie złośnika” oraz  certyfikatu European Language Label dla szkoły.(Mobilne Centrum Edukacyjne)
5. Konkurs “Najlepszy w zawodzie kucharz” 1 miejsce zajęła Kinga Janus III TZ,
2 miejsce zajęła Izabela Grzesiak III TZ, a
3 miejsce Dorota Pietrus II Bk
6. Konkurs „Najlepszy w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie” 1 miejsce zajął Dominik Michalski z klasy III BM1,
2 miejsce Amelia Zarębska z klasy II BM,
3 miejsce Tobiasz Półtorak z klasy III BM1
7. Konkurs on-line: “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” Izabela Tomaszewska 4TF, Dawid Perdaszek 4TF, Julia Gonera 1pTE – etap wojewódzki
8. Konkurs “Zostań ekonomistą” Natalia Matuszek Klasa 3TE  – Laureatka
9. Konkurs Bitwa Na Drobiowe Smaki Region Łódzki Klaudia Fronia i Damian Bednarek- uczniowie klasy II TZ – 1 miejsce w województwie
10. Konkurs “Jak działalność firmy Patrol Group wpływa na Wasze codzienne życie?” organizowany przez Patrol Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.A. Michał Pierzyna kl. I Bmg, Natalia Graczyk kl. I TLg, Aleksandra Kołodziej kl. II Bk i Adamczyk Jolanta kl. IV TL1 –1 miejsce
11. Fotograficzny Talent Roku 2020 Powiatu Wieluńskiego Jakub Zadworny klasa III TG – zwycięzca
12. Konkurs na zagospodarowanie przestrzeni publicznej Jakub Kula II TA – 1 miejsce na zagospodarowanie przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
TURNIEJE
1. Turniej najlepszy w zawodzie kucharz Szymon Halusiak, Wiktoria Saplis uczniowie klasy III Bk – finaliści etapu okręgowego w Tomaszowie Mazowieckim
STYPENDIA
1. Stypendium Prezesa Rady Ministrów Natalia Matuszek – III TE po gimnazjum, uczennica z najwyższą średnią w szkole

Weronika Nawrocka – I TE po szkole podstawowej, uczennica z najwyższą średnią

2. Stypendium Starosty Wieluńskiego Joanna Mordal,
Nikola Świtoń,
Justyna Guściora,
Agnieszka Skiba,
Wiktoria Morka,
Oliwia Kolman,
Mateusz Torchała,
Jakub Chojka
3. Stypendia Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego  Natalia Łączna, Anna Majkut
4. Stypendium Naukowe przyznane przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego za wybitne osiągnięcia na szczeblu zawodowym w latach 2017 – 2020 Krystian Sak  – IV TZ
5. Stypendia Zawodowcy w Łódzkiem 54 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu uzyskało stypendia
INNE SUKCESY
III Liga Uniwersytetu młodych Odkrywców WSB Wrocław Klaudia Syguła – 1 miejsce na kursie “Finanse”,2 miejsce w całej Lidze

Anna Majkut – 1 miejsce na kursie “Przedsiębiorczości”

WieltonGo! Konkurs zorganizowany przez firmę Wielton podzielony na dwa etapy. Pierwszy etap konkursu był przeprowadzony w terminie od 06.11.2019 do 20.11.2019  za pośrednictwem aplikacji webowej. Finał gry odbył się na Politechnice Łódzkiej, do którego zakwalifikowało się 18 uczniów z naszej szkoły.
Wyniki:
Kalemba Monika 2TE – 2 miejsce,
Preś Aleksandra 4TL1 – 3 miejsce,
Maciaczyk Kinga 4TL1 – 6 miejsce,
Matuszek Natalia 3TE – 7 miejsce

 

 

osiągniecia 2020