Olimpiada BUDUJ Z PASJĄ

W dniach 28-30 maja 2021 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbędzie się Ogólnopolski Finał Olimpiady „Buduj z Pasją”.
Jest to jedna z niewielu w Polsce olimpiad zawodowych, skierowanych do uczniów uczących się w zawodach budowlanych w Technikum i Branżowej Szkoły I i II stopnia, w której poza częścią teoretyczną sprawdzającą wiedzę finalistów, muszą oni także wykazać się umiejętnościami praktycznymi.
W tym roku część praktyczną przygotowały firmy wchodzące w skład Grupy Saint Gobain Polska.
30 uczniów z całej Polski będzie zmagało się z napisaniem testu oraz wykonaniem zadania praktycznego, przygotowanego przez firmy.
W skład Komisji Oceniającej wchodzi 3 nauczycieli przedmiotów budowlanych /teoretycznych i praktycznych z Polski /w tym roku Gdańsk, Lublin, Staszów/ oraz 3 przedstawicieli firm /Isover, Rigips, Weber/.
Wydarzeniu towarzyszą imprezy dodatkowe- prezentacje firm Partnerów /Kubala, XL-Tapes Blue Dolphin, Wienerberger/ oraz wykład przygotowany przez Partnera szkoły- Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, poświęcony izolacjom w budownictwie oraz budownictwu energooszczędnemu. W wykładzie udział wezmą opiekunowie uczestników oraz uczniowie kierunków budowlanych ZS1.
Na terenie szkoły w sobotę 29 maja przez cały dzień dostępne będą także stanowiska firm budowlanych , na których będą dostępne prezentacje produktów i sprzętu.
W niedzielę o godz. 11.30 w Kinie Syrena podczas uroczystej Gali poznamy tegorocznych laureatów i zwycięzców.
Organizatorami są Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej, Powiat Wieluński oraz Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego dla szerokiej publiczności dostępne będą wyłącznie wydarzenia odbywające się na terenie ZS1.
Serdecznie zapraszamy!

szczegółowy harmonogram olimpiady