Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu

W związku z obchodami Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu przyłączyli się do akcji MEN – wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
O godz. 11.OO cała szkolna społeczność zgromadziła się na boisku wokół symbolicznej flagi państwowej i sztandaru szkoły, a o godz. 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.
Wielu z nas poczuło ogromne wzruszenie i dumę z tego kim jesteśmy.
Wcześniej uczniowie klas pierwszych mogli uczestniczyć w nietypowej lekcji historii opowiadającej wydarzenia sprzed stu lat, przygotowanej przez uczniów z klasy II TEF wraz z paniami Elżbietą Gronowską-Caban i Kamilą Trzeciak. Zajęcia miały charakter muzyczno- teatralno- dydaktyczny.
Na koniec zajęć wszyscy wspólnie odśpiewali Rotę, która wprowadziła nas w atmosferę podniosłości tego święta.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego utrwalili te chwile na filmiku.