Komunikat od Administratora Dziennika Elektronicznego

Szanowni Państwo

w ostatnim czasie obserwuje się znaczący wzrost prób wyłudzenia danych dostępowych do różnych systemów informatycznych. W obecnej sytuacji, kiedy większość osób wykonuje swoją pracę (w tym również logowanie do systemów informatycznych) poza siedzibą pracodawcy, jest to szczególnie częste.

Chcielibyśmy prosić Państwa o wzmożoną czujność na wszystkie wiadomości e-mail, SMS-y, czy informacje przesyłane za pomocą komunikatorów internetowych, w których ktokolwiek prosi o podanie Państwa danych autoryzacyjnych. W żadnym wypadku nie należy nikomu podawać danych dostępowych do swoich kont z systemu LIBRUS Synergia.

Jednocześnie informujemy, że pracownicy firmy Librus (w tym dział pomocy technicznej) nigdy nie proszą Państwa o podawanie swojego hasła.

Dla bezpieczeństwa pozostałych użytkowników w Państwa placówce, zwłaszcza nauczycieli i dyrektorów, prosimy o zamieszczenie niniejszej informacji w postaci ogłoszenia w systemie Synergia. Sugerujemy, aby udostępnić ją przynajmniej wszystkim pracownikom szkoły, optymalnie wszystkim użytkownikom systemu, w tym rodzicom i uczniom.

Warto także przypomnieć pracownikom o zasadach bezpieczeństwa korzystania z systemów informatycznych obowiązujących w Państwa placówce oświatowej, w szczególności jeżeli wykonują oni swoją pracę w sposób zdalny.

Z poważaniem,

Zespół pomocy technicznej Librus