Komunikat Dyrektora Szkoły – Nowa forma organizacji zajęć

Szanowni Państwo!


W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od poniedziałku pracujemy z uczniami w formie zdalnej.
Nauczyciele każdego dnia rozsyłają zadania za pomocą systemu synergia librus / moduł e- nauczanie, e- tablica, wiadomości/, a także innych narzędzi /komunikatory, poczta elektroniczna, dostępy do webinarium/. Swoją pracę odnotowują w dzienniku elektronicznym.
Oczywiście praca ma inny charakter, wszyscy musimy się przyzwyczaić do sytuacji, która nas zaskoczyła, dlatego prosimy o zrozumienie i współpracę w zakresie odczytywania informacji i sprawdzania, czy uczeń odbiera cyklicznie informacje ze szkoły.

Obecnie pracujemy nad zmianą organizacji zajęć dostosowując ja właśnie do form zdalnych.
W przypadku klas I-III nie dostrzegamy zagrożenia braku możliwości realizacji materiału, ponieważ programy zawierają treści na 30 tyg, a w tym roku szkolnym mamy 39 tyg, poza tym istnieje także zawsze możliwość realizacji w następnych klasach.

W tej chwili skupiamy się także na maksymalnej pomocy uczniom klas maturalnych, którzy w sytuacji prawdopodobnego przedłużenia okresu zawieszenia zajęć mogą już nie wrócić na zajęcia stałe do szkoły. Dlatego otrzymują oni zwiększona ilość materiału i bardzo prosimy tu Państwa Rodziców o monitorowanie i zachęcanie do ich wykonywania.

Oczywiście pozostajemy do dyspozycji Państwa także w innym zakresie; w przypadku konieczności uzyskania zaświadczeń itp.
Prosimy o informację na tel. 43- 8433556 lub 601654557 lub mail zs1@zs1.wielun.pl przygotujemy dokument i odeślemy go skanem lub pocztą. W przypadku problemów z zalogowaniem się do systemu librus prosimy o kontakt z administratorem: tel. 600462582
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w przypadku pytań i wątpliwości.

Życzę nam wszystkim zdrowia i wytrwałości w trudnej sytuacji, wierzę głęboko, że w duchu odpowiedzialności uda nam się ten okres przetrwać w spokoju i rozsądku.


E. Urbańska- Golec Dyrektor ZS nr 1 w Wieluniu