Jestem tutaj – Konferencja na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

3.03.2020r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyła się Konferencja na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Jestem tutaj”. Tematami wykładów były między innymi: „Współpraca rodzica ze szkołą jako ważny element profilaktyki zdrowia psychicznego dziecka”, „Konstruktywne motywowanie dzieci i młodzieży”, „Mediacje rówieśnicze”.
To pierwsze takie wydarzenie w Wieluniu, poruszające trudne tematy samookaleczeń czy zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Konferencja została zorganizowana dzięki inicjatywie Joanny Klemińskiej-Chudy, która jest psychologiem w ZS nr 1.
Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Zespół Szkół nr 1 oraz Stowarzyszenie ZS1 Aktywni.
Partnerem konferencji jest Polski Instytut Dialogu Motywującego.