Jasełka 2011/2012

JASEŁKA

„Wznieś serce nad zło” – to główne hasło, jakie przyświecało spotkaniu nauczycieli i uczniów przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku montaż słowo – muzyczny z dużą starannością przygotowała klasa III TA.

Nad całością i odpowiednim poziomem przedstawienia czuwała nauczycielka języka polskiego – Pani Joanna Belka.

Występy młodzieży skłoniły do zadumy i wprawiły wszystkich zebranych w refleksyjny nastrój.

Zgodnie z Bożonarodzeniową tradycją nie zabrakło słów niosących z sobą wiarę i nadzieję:

Z żalu, co przygniata Cię,

Z czarnej nocy pełnej łez,

Nawet z beznadziei złej,

Podniesiesz się,

Choćbyś już kamieniem był,

Choćbyś zwątpił albo pił,

Choćbyś całkiem był na dnie,

Podniesiesz się.

Choćbyś wyparł się

Swych korzeni, bogów swych,

Spotkasz ludzi, co

Pokażą drogę Ci.

Z głodu, który zjada sny,

Z gęstych, obojętnych dni,

Nawet z dna, co nie ma dna,

Potrafisz wstać.

Choćbyś ogień w sobie zgnótł,

Choćbyś zabił w sobie bunt,

Jeśli iskrę wiary masz,

Potrafisz wstać.

Po wystąpieniu uczniów głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska ? Golec, która w ciepłych słowach złożyła wszystkim życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie.

Zakończeniem tego szczególnego spotkania było wspólne odśpiewanie kolędy i symboliczne podzielenie się opłatkiem.