Dzień Kultury Rosyjskiej 2016/2017

DZIEŃ KULTURY ROSYJSKIEJ

Dnia 3 marca 2017 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Rosyjskiej pod hasłem „Kultura Rosyjska mało znana”. To już drugie takie przedsięwzięcie zorganizowane przez grupę polonistów i bibliotekarzy ZS Nr 1, które zostało wpisane w kilkuletni projekt pod nazwą „Sztuka nie zna granic”.

W tym uroczystym dniu nie zabrakło atrakcji. Społeczność szkolna mogła obejrzeć przedstawienie pt. „W obliczu prawdy. Metamorfoza Rodiona Raskolnikowa” powstałe na podstawie książki „Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego, wysłuchać znanych rosyjskich piosenek w wykonaniu zespołu „Krótkie spięcie” oraz uczniów naszej szkoły, a także podziwiać wystawę matrioszek, samowarów i kultury rosyjskiej. Warsztaty szkolne z kolei zadbały o kulinarne specjały. Serwowano rosyjskie bliny oraz czaj parzony w samowarze.