Budżet Obywatelski WŁ. – GŁOSUJCIE NA NASZ POMYSŁ – WIELUŃSKIE SMAKI EWI 03

Informujemy, że do Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony pomysł naszej szkoły – ZS nr 1 w Wieluniu.
WIELUŃSKIE SMAKI EWI 03
Zadanie polega na zorganizowaniu w powiecie wieluńskim przy szkole gastronomicznej stoisk-straganów, na których będą mogli swoje produkty wystawiać lokalni producenci żywności, rolnicy, ogrodnicy, artyści, ale także inne produkty związane z regionem. Stragany wykonane przez lokalnych rzemieślników byłyby dostępne przez tydzień.

Celem zadania jest budowanie tożsamości lokalnej i świadomości potencjału producenckiego powiatu. lokalizacja przy szkole nie jest przypadkowa, chodzi o budowanie świadomości produktu regionalnego wśród młodzieży, przyszłych restauratorów, przedsiębiorców. Ważne jest także to, by było to takie miejsce, w którym jakiś lokalny producent bez ponoszenia kosztów mógłby promować swoje produkty, bo dotychczas to jest tylko okazjonalne i najczęściej przy okazji imprez masowych lub komercyjnych. Wydarzeniu towarzyszyłaby akcja informacyjna na temat zdrowego odżywiania.

GŁOSOWANIE: 28.06.2021r. – 16.07.2021r.