Branżowe Centrum Umiejętności w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu

Wspaniała informacja dla szkoły. Ponad 11 milionów złotych otrzyma Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności w kierunku Cukiernik.
Będzie to jedyne takie Centrum w Polsce.
Projekt przeszedł ocenę merytoryczną i formalną i znalazł się na liście dofinansowania.
Informację o przyznaniu dofinansowania oficjalnie ogłoszono podczas uroczystości zakończenia edukacji przez absolwentów branżowej szkoły I stopnia, która odbyła się 22 czerwca 2023r.w hali sportowej ZS nr 1. To jest rekordowa kwota, jaką kiedykolwiek otrzymała szkoła prowadzona przez Powiat Wieluński – podkreślił obecny na uroczystości poseł Paweł Rychlik, przybliżając zebranym ideę ministerialnego programu tworzenia Branżowych Centrum Umiejętności. Wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba przypomniał, że do podjęcia działań w kierunku utworzenia BCU właśnie przy ZS nr 1 zachęcał łódzki kurator oświaty.
Resort przeprowadził konkurs dotacyjny za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. BCU mają być zaawansowanymi technologicznie ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania w danej branży. Przewidziano dla nich funkcje edukacyjno-szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową i doradczo-promocyjną. Zgodnie z założeniami projektu, korzystać z nich mają uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy branż.