ART- laboratorium 2016/2017

Nasi przybyli, zobaczyli, zwyciężyli!

Zaczęło się od decyzji o przystąpieniu do projektu Wieruszowskiego Domu Kultury  „ART- laboratorium czyli przestrzeń dla młodych”.

Jego ideą jest połączenie mieszkańców czterech ośrodków kultury znajdujących się na styku dwóch województw i czterech różnych powiatów. Pierwszy etap to realizacja serii kompleksowych warsztatów artystyczno – filmowych (aktorskie, operatorskie, fotograficzne, charakteryzacji i reżyserii)
Warsztaty, w których uczestniczyła nasza młodzież prowadzone były ,,przez młodych, dla młodych” i zakończyły się 22 października 2016 r.I Festiwalem Filmów Młodzieżowych Krótkometrażowych ART-Laboratoria. Uczniowie ZS 1 w składzie: Norbert Cierkosz, Mateusz Janecki, Sebastian Bartos, Michał Polewiak, Kuba Kruk, Kuba Polak, Bartosz Mamzer, Patrycja Skibińska, Ola Kosiara, Karolina Wrzosek zaprezentowali krótkometrażowy film pt. „Naiwność” traktujący o porozumieniu międzypokoleniowym. Obraz na tyle przypadł jury do gustu, że zdecydowało przyznać naszym uczniom nagrodę główną, wyjazd na profesjonalny plan filmowy. Młodym twórcom serdecznie gratulujemy zakwalifikowania się do dalszego etapu projektu. Najbardziej rzęsiste oklaski dla Jakuba Polaka, który odebrał nagrodę dla najlepszego aktora.