Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” 25.10.2019r.

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” 25.10.2019r.

Zbliża się czas zadumy i refleksji nad grobami bliskich. 25 października 2019r. w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” wolontariusze Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu wraz z opiekunami odwiedzili lokalne miejsca pamięci, m.in.: Cmentarz Rzymskokatolicki w Wieluniu, Były Cmentarz Żydowski, Pomnik Powstania Styczniowego, Pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego i Pomnik ku czci nauczycieli Ziemi Wieluńskiej oraz uporządkowali groby i zapalili znicze. Pomimo porządków pomników, a także mogił osób zasłużonych i grobów bezimiennych, młodzież miała okazję doświadczyć żywej lekcji historii związanej z zasłużonymi i cenionymi mieszkańcami Wielunia. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.