Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wakacyjna oferta dla uczniów i absolwentów

Chcesz połączyć pasję, pracę z odpoczynkiem i odbyć staż zawodowy potwierdzony certyfikatem?
Masz ukończone 18 lat?

Mamy dla Ciebie ciekawą ofertę...


Dokumenty aplikacyjne możecie składać do 31 maja 2017 r. w sekretariacie szkoły.
Informacje szczegółowe u dyrektora szkoły Pani Elżbiety Urbańskiej-Golec.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

 

Hotel JAKUBUS, to miejsce gdzie natura łączy się z nowoczesnością, gdzie spokój i cisza inspirują do działania, gdzie komfort odpoczynku konkuruje tylko z różnorodnością atrakcji. To obiekt nagradzany w prestiżowym przewodniku Gault & Millau, należący do przewodnika lokalnej gęsiny oraz wyróżniony przez żółty przewodnik kulinarny.

JAKUBUS to nowy koncept, który łączy w sobie miejsce organizacji najlepszych międzynarodowych zawodów jeździeckich, bazę konferencyjną oraz doskonałą lokalizację do organizowania dużych imprez plenerowych. Aktualnie poszukujemy kandydatów zainteresowanych pracą wakacyjną:

Czytaj więcej: Wakacyjna oferta dla uczniów i absolwentów

Rekrutacja

Drodzy Gimnazjaliści!

22 maja 2017 r., w poniedziałek, rozpoczynamy nabór do Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

3 lipca 2017 r. zostaną ogłoszone wstępne listy przyjętych. W tym dniu zostaną również wydane skierowania na badania lekarskie, które będą przeprowadzone 5, 6 i 7 lipca w szkole, począwszy od godziny 8.

Powroty z praktyk zagranicznych w ramach Erasmusa

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

Zakończyły się pobyty uczniów naszej szkoły na praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus.

Gościliśmy w Portugalii, Niemczech, byliśmy na Malcie i we Włoszech. Młodzież nabyła za granicą nowe doświadczenia, poszerzyła swe kompetencje zawodowe i językowe.

Wszyscy wrócili do Polski pełni wrażeń, dla niektórych była to przygoda życia.

Zobacz zdjęcia.

 

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich - Zawodowcy XXI - ZS nr 1 w Wieluniu

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
 
18 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. W godzinach od 10.00 do 11.00 można było zapoznać się z salami wyposażonymi w ramach projektu Zawodowcy XXI - ZS 1 w Wieluniu. Punktem kulminacyjny dnia była Konferencja, podczas której dyrektor Elżbieta Urabańska-Golec omówiła efekty realizacji programu Zawodowcy XXI, w szczególności zwróciła uwagę na podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz innowacyjność w kształceniu w ZS nr 1 w Wieluniu.
 
Koordynator projektu - pani Magdalena Sobieracka - przedstawiła zadania realizowane w ramach przedsięwzięcia.
 
W ramach Dnia Otwartego młodzież wzięła udział w warsztatach z zakresu tworzenia QR Kodów oraz warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Równocześnie w holu głównym, można było poznać podmioty współpracujące ze szkołą podczas realizacji projektu. Zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy, Urzędu Pracy, Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia. Całe wydarzenie relacjonowało Radio Ziemi Wieluńskiej oraz Telewizja Kablowa Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Sprawozdanie na gorąco można było zobaczyć na Snapchacie. 
 
Dzień Otwarty Funduszy Europejskich spotkał się z szerokim uznaniem wśród wszystkich obecnych.
 
 
   Pliki do pobrania:
 
 
 
 
 
 
 

Piotr Piasta Mistrzem Polski


Nasz uczeń klasy 1TL2 - Piotr Piasta został Mistrzem Polski w zawodach MTB Stunt - Lublin 2017. 
Jak sam wspomina trenuje od 2014 roku, a z początku zwykła zabawa przeobraziła się w pasję i sukcesy na zawodach sportowych.
1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach MTB Stunt w Lublinie 2017,
5 miejsce w Międzynarodowych Internetowych Zawodach MTB Stunt 2016.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Programy stypendialne dla maturzystów

Maturzysto, zostań stypendystą Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego.

Termin składania wniosków o stypendia dla niezamożnych maturzystów z mniejszych miejscowości w Funduszach Stypendialnych przy Fundacji Batorego to 1 czerwca 2017. Zachęcamy do składania wniosków.

Fundusz im. Iwony Winiarskiej-Feleszko

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści zamierzający studiować na warszawskich, państwowych uczelniach wyższych. Fundusz oferuje stypendystom comiesięczne stypendia w wysokości 700 zł na I rok studiów, pomoc i wsparcie w Warszawie w trakcie roku akademickiego, możliwość ubiegania się o stypendia na II rok. Od 2008 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 40studentom na łączną kwotę 223 400 zł. Rocznie Fundusz wspiera 9 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/winiarskiej_feleszko

Fundusz „Rozwiń Skrzydła" im. J. i J. Putka

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści, którzy bez pomocy stypendialnej nie zdecydowaliby się na podjęcie nauki na uczelniach wyższych w całej Polsce. Fundusz oferuje stypendystom stypendia na pokrycie kosztów związanych z procesem rekrutacji na studia (koszty opłaty rejestracyjnej, dojazdu na egzaminy itp.), comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł miesięcznie na I rok studiów, możliwość ubiegania sie o stypendia na II i III rok. Od 2011 roku Kapituła Funduszu przyznała 327 stypendiów na łączną kwotę 845 898 zł. Rocznie Fundusz wspiera 15 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/rozwin_skrzydla


Funduszu Stypendialny Grupy Pracuj

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 31 lipca 2017 roku. Fundusz dla niezamożnej młodzieży planującej studia informatyczne na państwowych uczelniach. Fundusz został utworzony z darowizny Grupy Pracuj w wysokości 300 000 zł i oferuje comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł, doradztwo i szkolenia w zakresie planowania kariery zawodowej, a także pomoc w znalezieniu praktyk i staży. W 2016 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 11studentom na łączną kwotę 69 300 zł. Rocznie Fundusz wspiera 11 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/fundusz_stypendialny_grupy_pracuj

Więcej informacji: Agnieszka Zowczak, Program Równe Szanse i Fundusze Powierzone, Fundacja im.
Stefana Batorego, tel.: 22 536 02 09, email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

www.batory.org.pl,

www.facebook.com/FundacjaBatorego

 

Olimpiada Logistyczna

W VI edycji Olimpiady Logistycznej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu uczeń klasy 3TL1 Bartosz Matera zajął II miejsce, otrzymując rok studiowania na tej uczelni gratis oraz cenne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

Docenieni za innowacje pedagogiczne
22 listopada 2016 r. pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska-Golec odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty ?Dyplom uznania za innowacyjną działalność edukacyjną?.

Tylko trzy szkoły z województwa łódzkiego zostały docenione w ten sposób na Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Kielcach, organizowanych m.in. przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Kryteriami nominacji było wprowadzenie innowacji pedagogicznych oraz sposób organizacji kształcenia zawodowego. W naszej szkole realizowane są dwie innowacje kierunkowe - finanse i bankowość dla technika ekonomisty oraz obsługa nieruchomości dla technika budownictwa. Ponadto kształcenie w zawodzie technik-logistyk w części teoretyczno-zawodowej prowadzone jest w ramach kolejnej innowacji pod nazwą Wirtualne laboratoria, natomiast kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w ramach Warsztatów, których organizacja ma charakter komercyjny.

Wszystkie te elementy, jak również bardzo szeroka współpraca z firmami w Polsce oraz wysoka jakość realizowanych programów ze środków UE przyczyniły się do wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni?

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu