Bilet do Brukseli

28 listopada 2016 r. uczniowie klasy III TF wraz z wychowawcą odebrali w Łodzi nagrodę główną w konkursie na Najbardziej Kreatywną Klasę Województwa Łódzkiego.

Przygoda z teatrem klasy II TA

25 listopada 2016 r. uczniowie klasy II TA przeżyli teatralną przygodę oglądając spektakl "Dziady" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Później, wkraczając na proscenium, z innej perspektywy poznali pracę aktorów.

Stypendium dla Patrycji Adamiak

Patrycja Adamiak
została stypendystką Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

Gratulujemy!

Docenieni za innowacje pedagogiczne

22 listopada 2016 r. pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu Elżbieta Urbańska-Golec odebrała z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty „Dyplom uznania za innowacyjną działalność edukacyjną”.

Tylko trzy szkoły z województwa łódzkiego zostały docenione w ten sposób na Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych w Kielcach, organizowanych m.in. przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego. Kryteriami nominacji było wprowadzenie innowacji pedagogicznych oraz sposób organizacji kształcenia zawodowego. W naszej szkole realizowane są dwie innowacje kierunkowe - finanse i bankowość dla technika ekonomisty oraz obsługa nieruchomości dla technika budownictwa. Ponadto kształcenie w zawodzie technik-logistyk w części teoretyczno-zawodowej prowadzone jest w ramach kolejnej innowacji pod nazwą Wirtualne laboratoria, natomiast kształcenie zawodowe praktyczne odbywa się w ramach Warsztatów, których organizacja ma charakter komercyjny.

Wszystkie te elementy, jak również bardzo szeroka współpraca z firmami w Polsce oraz wysoka jakość realizowanych programów ze środków UE przyczyniły się do wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni…

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Wiktoria Kuźnik, uczennica klasy IV TE, została stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy.

21.11 Dzień Życzliwości

Z czym kojarzy się życzliwość? Na myśl przychodzi nam uśmiech, a więc 21 listopada w naszej szkole chcemy zobaczyć same uśmiechnięte buzie :)

W planach mamy:

- konkurs "selfie z emotkami"- emotki będą umieszczone (gdzieś naklejone) na terenie szkoły, osoba, która pokaże selfie jako pierwsza, otrzyma 'godzinę bez pytania', emotionków będzie kilka, a selfie należy pokazać przedstawicielowu SU, który będzie w tym dniu stacjonował przy lustrach.

-klasowe 'selfie z uśmiechem'- po klasach będą chodzić przedstawiciele samorządu i będą robione zdjęcia, zachęcamy do ciekawych i niekonwencjonalnych przebrań, najlepsze zdjęcie wygrywa 'dzień bez pytania' dla całej klasy

-sprzedaż ciast- Członkowie SU będą sprzedawali pyszne ciasta, które na pewno wywołają uśmiech na Waszych twarzach :)

Zachęcamy do zabawy

Kultura Bezpieczeństwa

17 listopada 2016 r. zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt "Kultura Bezpieczeństwa" organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Na konkurs wpłynęły 94 prace konkursowe wykonane przez 87 uczniów z 34 szkół ponadgimnazjalnych.
Nasza uczennica Kamila Glądała z klasy III cukiernik została jedną z 4 laureatów i otrzymała nagrodą specjalną (dyplom, tablet z nawigacją).

Uczennica wykonała pracę manualną z masy cukrowej z zakresu kultury bezpieczeństwa w budownictwie, która zachwyciła nie tylko Kierownictwo OIP w Łodzi, ale również innych uczestników konkursu. Praca uczennicy będzie pokazywana na różnych prelekcjach i spotkaniach organizowanych przez OIP w Łodzi. Została również umieszczona na okładce kalendarza OIP w Łodzi na 2017 r. Serdecznie gratulujemy!

Maraton Logistyczny

17 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się Maraton Logistyczny. Był to konkurs wiedzy o logistyce, o charakterze gry miejskiej. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas technik logistyk. Zadania dotyczyły: lokalizacji lotnisk i przebieg autostrad w Polsce, planowania tras przerwowych, formowania jednostek ładunkowych, oznaczenia ładunków i pojazdów oraz infrastruktury magazynowej. Aby znaleźć kolejne zadanie uczestnicy musieli poprawienie odpowiedzieć na zakodowane w postaci QR Kodu pytanie.

Teleturniej przygotowała klasa 3 TL1 pod opieką pani Karoliny Goździk i Magdaleny Sobierackiej.

Koncert z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Odzyskanie Niepodległości. Odbył się okolicznościowy apel, na którym wystąpiła Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic pod batutą Damiana Janasa oraz szkolny zespół "Krótkie spięcie". Koncerty dały nam wiele wrażeń i z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.

FreshJoomlaTemplates.com