Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świadectwa dojrzałości

W piątek 30 czerwca 2017r. o godz. 11.00 w sali 03 odbędzie się ogłoszenie wyników egzaminu maturalnego i wydanie świadectw dojrzałości.

Nabór wniosków na Stypendia Pomostowe

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego ogłasza rozpoczęcie XIII Edycji Programu Stypendiów Pomostowych ( Segment II ) (nabór wniosków od 03.07  do 14.07.2017 roku), realizowanej przez Fundację Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi.

Program jest organizowany z przeznaczeniem dla maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadgimnazjalną w 2017 r. (maturzyści lat ubiegłych, poprawiający maturę w roku 2017 będą dyskwalifikowani). Kandydaci do stypendium z w/w programu muszą spełniać łącznie następujące warunki:

• muszą uczęszczać do szkoły ponadgimnazjalnej objętej programem stypendialnym Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego (powiat wieluński i pajęczański z wyłączeniem mieszkańców miasta Wieluń)

• zamieszkują na terenach wiejskich lub w mieście do 20 tys. mieszkańców potwierdzone zameldowaniem, okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

• muszą pochodzić z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy, niż 1600 zł brutto lub 1800 zł brutto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. (dochód wyliczony z czerwca 2017)

• osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90, zgodnie z algorytmem

• zostali przyjęci w roku akademickim 2017/2018 na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, publicznych uczelniach akademickich

• posiadają rekomendację Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

UWAGA!!!

Pierwszym krokiem w ubieganiu się o stypendium z PSP jest zdobycie rekomendacji Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego. W tym celu do 14 lipca 2017 roku do godz. 12-tej należy złożyć w biurze Fundacji pl. Kazimierza Wielkiego 2/205, 98-300 Wieluń, tel. 43 843 79 92, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. prawidłowo wypełniony wniosek o uzyskanie rekomendacji Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego do uczestnictwa w PSP wraz z załącznikami. Po przyjęciu na studia i uzyskaniu rekomendacji organizacji lokalnej kandydat do stypendium spełniający warunki wypełnia wniosek online na stronie www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja internetowa będzie aktywna od 03.07.2017 do 18.08.2017 do godziny 16.00. Po zakończeniu wypełniania wniosku kandydat drukuje z systemu wniosek i listę załączników, podpisuje wniosek i wraz z kompletem załączników składa w siedzibie organizacji lokalnej od której otrzymał rekomendację w nieprzekraczalnym terminie do 25.08.2017 roku.

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

23 czerwca 2017 r. odbyła sie uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i do zobaczenia, tym razem, 4 września.

Zdjęcia.

 

Terminy egzaminów poprawkowych

Egzaminy poprawkowe odbędą się 25 sierpnia 2017 r. o godzinie 9:00 oraz 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 9:00.

 

Rekrutacja

Drodzy Gimnazjaliści!

22 maja 2017 r., w poniedziałek, rozpoczynamy nabór do Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

3 lipca 2017 r. zostaną ogłoszone wstępne listy przyjętych. W tym dniu zostaną również wydane skierowania na badania lekarskie, które będą przeprowadzone 5, 6 i 7 lipca w szkole, począwszy od godziny 8.

Lider Szkoły 2017

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

Joanna Jendrzejczak z klasy 3 TF została Liderem Szkoły. Wyróznienia zostały przyznane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego.

Gratulujemy.

 

Finał konkursu "Najlepszy w zawodzie 2017"

5 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyłsię finał konkursu "Najlepszy w zawodzie 2017".

Uczniowie biorący udział w konkursie stanęli przed trudnymi zadaniami. Ich prace oceniali profesjonaliści konkretnych zawodów. Oceniani byli cukiernicy, kucharze, fryzjerzy, mechanicy pojazdów samochodowych, elektromechanicy, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Naszą szkołę reprezentowali cukiernicy, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i kucharze.

Pierwsze miejsca zdobyli:

Karolina Wróbel - cukiernik,

Krystian Sak - kucharz,

Łukasz Wróbel - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

Ilona Zimna - fryzjer,

Mariusz Kolenda - mechanik pojazdów samochodowych,

Hubert Urbanek - elektromechanik pojazdów samochodowych,

Serdecznie gratulujemy.

Jesteśmy Zaczytaną Szkołą!

Zdjęcie użytkownika Biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1.

Biblioteka szkolna wraz z panią Emanuelą Jędryszek-Cyrkler, panią Iloną Kuźnik i uczniami  realizowała zadania objęte ogólnopolskim konkursem zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Nasze zaangażowanie zostało docenione i  Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu uzyskał CERTYFIKAT ZACZYTANA SZKOŁA.

 

Programy stypendialne dla maturzystów

Maturzysto, zostań stypendystą Funduszu Stypendialnego przy Fundacji Batorego.

Termin składania wniosków o stypendia dla niezamożnych maturzystów z mniejszych miejscowości w Funduszach Stypendialnych przy Fundacji Batorego to 1 czerwca 2017. Zachęcamy do składania wniosków.

Fundusz im. Iwony Winiarskiej-Feleszko

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści zamierzający studiować na warszawskich, państwowych uczelniach wyższych. Fundusz oferuje stypendystom comiesięczne stypendia w wysokości 700 zł na I rok studiów, pomoc i wsparcie w Warszawie w trakcie roku akademickiego, możliwość ubiegania się o stypendia na II rok. Od 2008 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 40studentom na łączną kwotę 223 400 zł. Rocznie Fundusz wspiera 9 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/winiarskiej_feleszko

Fundusz „Rozwiń Skrzydła" im. J. i J. Putka

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 1 czerwca 2017 roku. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści, którzy bez pomocy stypendialnej nie zdecydowaliby się na podjęcie nauki na uczelniach wyższych w całej Polsce. Fundusz oferuje stypendystom stypendia na pokrycie kosztów związanych z procesem rekrutacji na studia (koszty opłaty rejestracyjnej, dojazdu na egzaminy itp.), comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł miesięcznie na I rok studiów, możliwość ubiegania sie o stypendia na II i III rok. Od 2011 roku Kapituła Funduszu przyznała 327 stypendiów na łączną kwotę 845 898 zł. Rocznie Fundusz wspiera 15 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/rozwin_skrzydla


Funduszu Stypendialny Grupy Pracuj

Wnioski o stypendia na rok akademicki 2017/2018 należy składać do 31 lipca 2017 roku. Fundusz dla niezamożnej młodzieży planującej studia informatyczne na państwowych uczelniach. Fundusz został utworzony z darowizny Grupy Pracuj w wysokości 300 000 zł i oferuje comiesięczne stypendia w wysokości 630 zł, doradztwo i szkolenia w zakresie planowania kariery zawodowej, a także pomoc w znalezieniu praktyk i staży. W 2016 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 11studentom na łączną kwotę 69 300 zł. Rocznie Fundusz wspiera 11 osób. Więcej:

http://www.batory.org.pl/fundusze_powierzone/fundusz_stypendialny_grupy_pracuj

Więcej informacji: Agnieszka Zowczak, Program Równe Szanse i Fundusze Powierzone, Fundacja im.
Stefana Batorego, tel.: 22 536 02 09, email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

www.batory.org.pl,

www.facebook.com/FundacjaBatorego

 

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu