Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

155 rocznica wybuchu powstania styczniowego

22 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste upamiętnienie 155 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Lasku Miejskim w Wieluniu.
Młodzież z klasy I technikum budowlanego wraz z panią Iwoną Kędzią i panią Kamilą Trzeciak w imieniu całego Zespołu Szkół nr 1 uczciła pamięć powstańców pod Pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego zapalając znicz.
W związku z upamiętnieniem tej rocznicy odbyła się również w szkole lekcja muzealna, którą przeprowadził dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej pan Janusz Książek.

Nowe kierunki kształcenia

Klasa wielozawodowa – kształcenie w systemie dualnym

Czytaj więcej: Nowe kierunki kształcenia

Wykład firmy Logintrans

12 stycznia 2018 r. firma Logintrans przeprowadziła dla klas logistycznych wykład nt. "Zawód logistyka w dobie automatyzacji". Następnie dla kl. 1TL odbyły sie warsztaty z obsługi giełdy transportowej. Trzech najlepszych spedytorów otrzymało upominki.

 

SIGG - Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

 

Zakończył się I etap „16 Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej” organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie we współpracy z Fundacją GPW z Warszawy i Fundacją im. Lesława A. Pagi z Warszawy.  Uczestnictwo w SIGG pozwala nie tylko oswoić się z giełdą, ale przede wszystkim uczy inwestowania w instrumenty giełdowe.

W tegorocznej edycji Zespół Szkół Nr 1 zgłosił 19 zespół liczących od dwóch do czterech uczniów. W trakcie gry Zespoły inwestowały posiadane środki w wysokości 30.000 zł, starając się je pomnożyć. Zespół, który osiągnął najwyższą stopę zwrotu inwestycji wygrywał.

Dwa zespoły z naszej szkoły uplasowały się wysoko w rankingu gry:

- BAKEROLLS w składzie: Joanna Hojczyk, Klaudia Cieślak, Kinga Maciejewska,Wioleta Drabik (3 TF) – 2 miejsce w województwie łódzkim i 19 w kraju,

- EDNOLB w składzie: Nicola Świtoń, Katarzyna Chudecka i Jolanta Barańska (2TE) – 7 miejsce w województwie łódzkim.

Trzy kolejne Zespoły znalazły się w pięćdziesiątce najlepszych w województwie łódzkim.
GRATULACJE!
 
Opiekunem szkolnym była pani Katarzyna Kałuża.

ITE i IITF na zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Łódzki

 

4 stycznia 2018 roku uczniowie klas I TE i II TF przysłuchiwali się wykładowi pt. „Obraz Łodzi w literaturze i w piosenkach hip-hopowych” prowadzonemu przez dr Karolinę Kołodziej pracownika Katedry Pozytywizmu i Młodej Polski UŁ oraz uczestniczyli w zajęciach na temat „Perswazji i manipulacji – czyli o różnych strategiach wywierania wpływu” zorganizowanych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przez dr Anitę Filipczak-Białkowską specjalistkę od dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Młodzież pod okiem wykwalifikowanej kadry Wydziału zwiedziła budynek uczelni, obejrzała jedną z najnowocześniejszych sal - aulę A1, studio radiowe i salę kinową. Poza tym zapoznała się z bogatą ofertą dydaktyczną Uniwersytetu Łódzkiego.

Wieczorem młodzież obejrzała „Czarownice z Salem” w Teatrze im. Jaracza w Łodzi – spektakl nagrodzony Złotą Maską za najlepszą reżyserię, rolę kobiecą dla Agnieszki Więdłochy i rolę męską dla Ireneusza Czopa w sezonie 2016/2017.

 

Lekcja otwarta "Stan wojenny w realiach PRL-u"

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.
13 grudnia 2017 r. odbyła się dwugodzinna lekcja otwarta, której  temat brzmiał "Stan wojenny w realiach PRL-u". Lekcja była korelecją międzyprzedmiotową historii, języka polskiego, ekonomii oraz religii.
Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez p. Iwonę Kędzię, p. Kamilę Trzeciak, p. Annę Topołę oraz p. Tomasza Grajnerta.
Podczas lekcji uczniowie wypełniali karty pracy, a na zakończenie dokonali ewaluacji w formie ankiety.
Lekcja była wzbogacona fragmentami kronik filmowych, inscenizacją, recytacją oraz utworami muzycznymi nawiązującymi do tego okresu.

 

Finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Uczniowie 4 TF Joanna Jendrzejczak i Michał Polewiak w dniach 14 -15 grudnia 2017 r. brali udział w finale III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Suchej Beskidzkiej.
Po ciężkich zmaganiach zostali finalistami.
Karolina Włodarczyk  z 3 TF została wyróżniona za wysokie wyniki w etapie okręgowym.
Gratulujemy sukcesu uczniom i opiekunowi pani Katarzynie Kałuży.

 

"Zdolny uczeń - świetny student"

 

Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu przystapił do programu Uniwersytetu Łódzkiego "Zdolny uczeń - świetny student".

Program jest kierowany do wybitnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych uzyskujących wysokie wyniki w nauce i wykazujących się sprecyzowanymi zainteresowaniami badawczymi, w tym do laureatów olimpiad przedmiotowych.

Celem programu jest poszerzanie pasji naukowych i zainteresowań uczniów poprzez ich indywidualne, cykliczne konsultacje z pracownikami UŁ oraz udział w odpowiednich zajęciach i badaniach prowadzonych na UŁ.

 

Konkurs Znajomości „Granicy” Z. Nałkowskiej

4 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się Szkolny Konkurs Znajomości „Granicy” Z. Nałkowskiej, do którego przystąpiło 47 uczniów z klas I – IV technikum.

Z testem konkursowym składającym się z 35 pytań najlepiej poradziła sobie uczennica klasy 2TE Nikola Świtoń, zajmując zaszczytne I miejsce.

II miejsce przypadło Justynie Ostrowskiej z klasy 3TF, natomiast na III miejscu ex aequo znalazły się Monika Kalemba z klasy 1TE i Karolina Włodarczyk z klasy 3TF.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Człowiek i jego pasja - spotkanie z nauczycielką języka angielskiego ZS nr 1 w Wieluniu, pisarką Magdaleną Pioruńską

We wtorek 28 listopada 2017 r. zespół nauczycieli języka polskiego zorganizował spotkanie dla młodzieży naszej szkoły z pisarką, miłośniczką literatury fantasy, Magdaleną Pioruńską. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Emanuela Jędryszek-Cyrkler, nauczycielka w ZS nr 1 w Wieluniu. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy II TF – Natalia Łączna i Gabrysia Musiał.

Tematyka pytań zadawanych artystce w czasie spotkania skupiała się wokół trzech bloków tematycznych. Pierwszy dotyczył magazynu kulturalno-literackiego SZUFLADA.NET, którego redaktorem naczelnym jest Magdalena Pioruńska, drugi zainteresowań literackich pisarki i tzw. kreatywnego pisania, trzeci z kolei miał za zadanie przybliżyć społeczności szkolnej wydaną w tym roku książkę pt. „Twierdza Kimerydu”.

W czasie trwania uroczystości również słuchacze formułowali pytania. Dzięki nim mogli poznać pasję nauczycielki oraz wartości, jakimi kieruje się w życiu.

 

FreshJoomlaTemplates.com
. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu