Zespół Szkół nr 1 z Wielunia najlepszy w regionalnym etapie olimpiady ”Buduj z pasją”

I miejsce dla Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, a II miejsce dla Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrowie Wielkopolskim – tak zakończyła się rywalizacja w regionalnym etapie olimpiady „Buduj z pasją”. Wymienione zespoły pokonały pozostałych 6 drużyn i będą reprezentowały nasz region w finale centralnym.

W tym etapie rywalizowały szkoły m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Działoszyna, Wielunia, Wieruszowa, Pabianic, Olesna.
– Najpierw zorganizowaliśmy część pisemną olimpiady. Trwała ona godzinę. Następnie uczniowie mieli chwilę przerwy. Następnie była część praktyczna, która trwała 2,5 godziny i polegała na wykonaniu przygotowanego zadania, na odpowiednio wcześnie przygotowanym stanowisku.

– mówił Mariusz Lach, kierownik szkolenia praktycznego w zawodach budowlanych w Zespole Szkół nr 1.

Finał olimpiady odbędzie się w Staszowie 30 i 31 maja.

Wyniki:
1 miejsce – Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
2 miejsce – Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych im. Ernesta Malinowskiego w Ostrwie Wielkopolskim
3 miejsce – Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali drobne upominki z firmy Makita. Sponsorem nagrody za I miejsce była firma IBA s.c. z Wielunia, za II miejsce firma „Remont” Tomasz Łuczak, również z Wielunia, III miejsce firma Makita.