XLII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak żołnierze”

W dniu 23.05.2019r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się wojewódzki finał zawodów sportowo- obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. W zmaganiach wzięły udział szkoły m.in. z Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Błaszek, Kamieńska,Kleszczowa, Warty, Bujny, Łodzi.
Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska Golec, Łódzki Kurator Oświaty Pan Grzegorz Wierzchowski, Wicestarosta Wieluński Pan Krzysztof Dziuba, Pełnomocnik ds. Obronności
i Ochrony Informacji Niejawnych w Łódzkim Kuratorium Oświaty Pan Kamil Najdzionek.

Pierwszą konkurencją było pokonanie w jak najszybszym czasie toru przeszkód, kolejne to rzut granatem do celu, bieg na orientację , strzelanie z karabinka sportowego oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Ogromne podziękowania dla wszystkich nauczycieli i uczniów zaangażowanych w sprawne, bezpieczne przeprowadzenie zawodów, za pyszne i ciepłe wzmocnienie-żurek i herbatka/kawa z ciastem.

Nie pozostaje nic innego jak czekanie na dobre wieści-wyniki już niebawem.