X Meeting na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy

X Meeting na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy dla maturzystek

1 października 2019 roku, w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi, odbył się X Meeting na Rzecz Walki z Rakiem Piersi i Szyjki Macicy. Konferencja skierowana była do uczennic klas maturalnych i dotyczyła profilaktyki zdrowia kobiet. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 maturzystek.  Nasza szkoła reprezentowana była przez uczennice klasy IV TZ oraz IV TA. Dziewczyny miały okazję wysłuchać wykładu prof. dr hab. n. med. Marka Zadrożnego – kierownika Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP oraz dr n. med. Wojciecha Ordona, który wyróżnił delegację z Wielunia, oficjalnie witając dziewczyny. Obie prelekcje dotyczyły genezy powstawania nowotworów u kobiet oraz ich profilaktyki. Następnie uczennice wzięły udział w rozmowie z Katarzyną Grabowską - aktorką i ambasadorką meetingu.