X finał Olimpiady „Buduj z Pasją”

W dniach 28-30 maja 2021 r., w Zespole Szkol nr 1 w Wieluniu, odbył się finał Olimpiady „Buduj z Pasją”. Spotkało się w nim 15 drużyn  z całej Polski. Udział wzięli także Partnerzy- firmy branży budowlanej, Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.

Najlepsi uczniowie szkół budowlanych w Polsce zmierzyli się w rozgrywkach testujących ich wiedzę teoretyczną, zdolności praktyczne i umiejętności pracy w zespole. Stawką była wygrana finału Olimpiady „Buduj z Pasją”.

To już dziesiąta edycja Olimpiady „Buduj z Pasją”, której celem jest między innymi podnoszenie poziomu wiedzy młodzieży, doskonalenie umiejętności praktycznych i pracy w grupie. Uczniowie mieli  możliwość poznania najnowszych technologii i materiałów stosowanych w budownictwie, co może im pomóc w planowaniu dalszej edukacji i rozwoju zawodowego.