Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 to podwójne święto dla Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.     Tego dnia odbyła się  inauguracja roku szkolnego z udziałem przedstawicieli wojewódzkich władz samorządowych i oświatowych       oraz otwarcie nowoczesnego budynku, który będzie służył  do prowadzenia zajęć z zakresu budownictwa.

Na wydarzenie przybyli m.in. Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, Starosta Wieluński Marek Kieler wraz z Wicestarostą Krzysztofem Dziubą, Wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk oraz posłowie na Sejm RP: Paweł Rychlik i Piotr Polak.

Uroczystość uświetnił występ chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego oraz pokaz multimedialny prezentujący powstanie od podstaw warsztatów budowlanych.

Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska-Golec z dumą podkreślała, że prawie wszystkie prace budowlane                                  i wykończeniowe zostały wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, a wszystkie etapy zostały zaplanowane tak, aby móc je połączyć z możliwościami organizacyjnymi kształcenia praktycznego.

Uroczystość uświetnił występ chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego oraz pokaz multimedialny prezentujący powstanie od podstaw warsztatów budowlanych.