Technik budownictwa

BUD.08- Montaż konstrukcji budowlanych
BUD.14 - Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik budownictwa jest przygotowanie absolwenta do prowadzenia nadzoru w robotach budowlanych, opracowania dokumentacji budowlanej, kierowania zespołami pracowników (przy wznoszeniu budowli), sporządzania obmiarów, kosztorysów, projektów, itp.

Przygotowanie zawodowe technika budownictwa pozwala na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach budowlanych, w wytwórniach prefabrykatów, laboratoriach budowlanych, w państwowym nadzorze budowlanym, w administracjach budynków, w biurach projektów, a po nabyciu odpowiedniego stażu pracy umożliwia uzyskanie uprawnień budowlanych, jak również prowadzenie własnej firmy budowlanej.

W technikum budowlanym będzie można zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie:

- budownictwa: nowoczesne technologie budowlane, instalacje sanitarne i elektryczne, technologie robót wykończeniowych,

- projektowania architektonicznego ze wspomaganiem komputerowym w programie Auto CAD,

- kosztorysowania robót budowlanych z wykorzystaniem programu Norma PRO.

Szkoła zapewnia realizację zajęć praktycznych i praktyki zawodowej - 8 tygodni.