#SzkołaPamięta

W tym roku, po raz kolejny, nas Wolontariusze w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta, zachowując wszelkie obostrzenia epidemiologiczne, uporządkowali i odwiedzili groby zasłużonych i cenionych poległych w swoich miejscowościach. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Przygotowali również prezentacje , w których wspominają osoby i miejsca godne naszej uwagi aby ocalić je od zapomnienia.
Dziękujemy Wolontariuszom za włączenie się do akcji.

„Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.