Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

                 Kolejne długo wyczekiwane wakacje dobiegły końca. Nieodwołalnie rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zanim tradycyjnie zgromadziliśmy się na płycie boiska, wielu z nas uczestniczyło w obchodach upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości odbywające się przy ul. Piłsudskiego, przed pomnikiem upamiętniającym ofiary bombardowania Wielunia rozpoczął przeszywający dźwięk syren alarmowych. Podczas ceremonii przywitano uczestników Biegu Pamięci, który wyruszył 31 sierpnia z lotniska w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, skąd startowały niemieckie bombowce do ataku na Wieluń. Biegacze, wśród których oczywiście nie zabrakło uczniów naszej szkoły, po przybyciu na miejsce obchodów uroczyście przekazali Ogień Pokoju i Pojednania sztafecie z Ostrzeszowa, Burzenina i Sieradza. Licznie przybyli mieszkańcy Wielunia wysłuchali przemówień i obejrzeli poruszające przedstawienie.

Zaledwie dwie godziny po tej podniosłej i wzruszającej ceremonii, podążyliśmy na miejsce corocznych spotkań inaugurujących nowy rok szkolny. Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość rozpoczęło wniesienie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska – Golec powitała wszystkich uczniów i nauczycieli, szczególnie ciepłe słowa kierując pod adresem uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. A jest ich niemało; do dwunastu klas pierwszych przyjęto 393 uczniów, w tym 267 uczniów Technikum (8 klas) i 126 uczniów ZSZ (4 klasy).

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli, którzy w tym roku dołączyli do grona pedagogicznego:

Monika Gonera- nauczyciel-psycholog

Karolina Goździk – przedmioty logistyczne

Elżbieta Gronowska-Caban – historia

Mirosław Jędrzejewski – historia

Edyta Kozik – chemia, przedsiębiorczość

Barbara Gąszczak – zajęcia z rewalidacji

Ilona Kuźnik Ilona – język polski

Małgorzata Pawelec – przedmioty gastronomiczne

Marta Smolnik – język angielski

Sławomira Witkowska – religia, jez. polski

Ks. Mariusz Łydżba – religia

Ks. Piotr Placek –  religia

Ks. Rafał Zawisza – religia

Uroczystość zakończyły życzenia wytrwałości w dążeniu do celu, samych sukcesów i satysfakcji z własnych dokonań.

A jutro? Po raz kolejny przypomnimy sobie dźwięk dzwonka.