Rozmowy o transplantacji i przeszczepie serca w naszej szkole

W dniu 2.10.2019r.  w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbyło się spotkanie na temat świadomego dawstwa. Młodzież dowiedziała się, na czym polega transplantacja i jak można żyć po przeszczepie serca. Dowody mieli przed sobą, bo wraz z pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w spotkaniu udział wzięły osoby po przeszczepie, które opowiedziały swoją historię.
Gościliśmy Panią Annę Gibas wolontariuszkę Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca, pielęgniarkę Panią Beatę Olejnik po przeszczepie płuc, Panią Katarzynę Dugacz po autoprzeszczepie szpiku kostnego oraz Panią Renatę Adamczyk, która jest po transplantacji serca. Panie opowiedziały o swojej chorobie i o nowym życiu po przeszczepie.
Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat transplantacji, wypromowanie idei dawstwa narządów, komórek i tkanek oraz upowszechnienie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej przeszczepu komórek, tkanek i narządów jako metody leczniczej.
Dziękujemy serdecznie Wszystkim Paniom za prelekcję i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.