Ogród deszczowy w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu

Jak prawidłowo założyć ogród deszczowy czyli rozwiązanie, ograniczające spływ wód opadowych do kanalizacji, mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klas 3 i 4 technikum architektury krajobrazu w zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Panią Agnieszką Grocholińską reprezentującą Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Zastępcą Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji, Panią Małgorzatą Zygmunt.
Podczas warsztatów młodzież wykonała podwyższoną rabatę na przepuszczalnym podłożu, gromadzącą wodę opadową z powierzchni dachu. Prace zostały przeprowadzone pod fachową opieką Pani Elżbiety i Mariusza Urbaniaków, przedstawicieli firmy Deer Garden. Ogrody naturalnie.
Dziękujemy za ciekawy wykład oraz edukacyjne warsztaty