Nietypowa lekcja-Niepełnosprawni My też walczymy o Nasze marzenia

31 stycznia 2019r. w naszej szkole miała miejsce nietypowa lekcja.P.Iwona Kędzia, Kamila Jenś i Robert Grabowski przeprowadzili lekcję poświęconą problemom niepełnosprawności. Podczas tej lekcji nasi uczniowie dowiedzieli się, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami, jednak każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy. W trakcie tych zajęć młodzież miała możliwość poznać Wiktora Kędzię Mistrza Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów w 2017 i 2018r,Mistrza Polski Juniorów w rzucie dyskiem pchnięciu kulą,Wicemistrza Polski Juniorów w rzucie oszczepem ale przede wszystkim Rekordzista Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Młodzież i nauczyciele dowiedzieli się o postawach wobec osób niepełnosprawnych ,o barierach ograniczających ich życie, ich potrzebach ale także o zasadach savoir vivre. W drugiej części lekcji odbył się instruktaż -jak pomóc osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim oraz chętne osoby miały możliwość poruszania się na wózku i na własnej „skórze” przekonać się ,iż nie jest to wcale proste.Wiktor opowiedział nam o swoich sukcesach, marzeniach, planach a także zademonstrował z jaką łatwością (chociaż nie miał odpowiednich warunków) podnosi ciężary. Mamy nadzieję, że lekcja ta będzie jednym z kroków do zastąpienia słowa „tolerancja” słowem „akceptacja”.