Nauczanie zdalne

Szanowni Państwo
w związku z decyzją PRM ogłoszoną 15.10.2020 r., dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, przechodzimy na nauczanie zdalne w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.
W związku z tym przekazuję Państwu kilka ważnych informacji:
1) Nauczanie zdalne prowadzone jest za pomocą platformy MS TEams. Wszyscy uczniowie powinni otrzymać już od wychowawców dostęp do kont Office 365 i zalogować się na platformie. Dostępna jest także wersja na urządzenia mobilne, Zalecamy dla uczniów także pobranie aplikacji w przypadku korzystania na tablecie czy komputerze, jest to lepsze rozwiązanie niż korzystanie wyłącznie z przeglądarki.
2) Ponieważ przechodzimy całą szkoła na MS TEAMSA podobnie jak kilkanaście tysięcy szkół w kraju, w związku z tym proszę zrozumieć i uzbroić się w cierpliwość w przypadku problemów technicznych w dniach 19-20.10.2020 r., gdy firma będzie sprawdzała obciążenie itp. a także, gdy w szkole będziemy sprawdzali nasze możliwości techniczne. Ponadto przypominam, że podstawowe informacje znajdziecie Państwo na librusie, także w przypadku trudności możliwe jest nauczanie z wykorzystaniem modułów systemu Librus Synergia.
3) Bardzo proszę wszystkie osoby, które nie maja własnego sprzętu o kontakt z wychowawcami, zbieramy zapotrzebowanie do środy 21 października 2020 r. i podejmę działania na rzecz zabezpieczenia wszystkich potrzeb do końca tygodnia.
4) Nauczanie zdalne obejmuje zajęcia teoretyczne, natomiast ZAJĘCIA PRAKTYCZNE odbywają się stacjonarnie jak dotychczas.
5) Miedzyszkolna Bursa funkcjonuje STACJONARNIE, czyli jest jak najbardziej możliwość przebywania w Bursie i uczestniczenia w nauczaniu zdalnym i stacjonarnym /w przypadku zajęć praktycznych/ jak dotychczas.
6) Nauczyciele będą indywidualnie kontaktować się z uczniami w kwestii realizacji zajęć dodatkowych a także przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe- sesja styczeń 2021.
7) PLAN lekcji w tygodniu 19-23,10.2020 r. NIE ULEGA ZMIANIE, informacja o zmianie zostanie Państwu przekazana do końca przyszłego tygodnia.
8) CZAS trwania jednostki lekcyjnej w nauczaniu zdalnym wynosi 35-45 min. Prosimy o dostosowywanie się do godzin logowania.
9) CZAS trwania zajęć praktycznych NIE ULEGA ZMIANIE.
10) W przypadkach niemożliwości prowadzenia zajęć przez nauczycieli przebywających w izolacji czy też na L4 MOGĄ zostać przydzielone zastępstwa lub przesunięcia, w związku z tym prosimy o ich śledzenie w dotychczasowej formie,
11) Nauczyciel w trakcie prowadzenia lekcji zdalnej ma prawo kontrolować FAKTYCZNĄ obecność ucznia na niej, w związku z tym odmowa włączenia kamery bądź mikrofonu MOŻE BYĆ traktowana jako nieobecność. Form potwierdzenia obecności na lekcji jest wiele, w związku z tym proszę wszystkich o współpracę w tym zakresie- a uczniów przede wszystkim o rzetelne podejście do swoich obowiązków.
12) Proszę o bezpośredni kontakt w sytuacjach trudnych i organizacyjnych, kwestie organizacji dydaktyki oraz innych spraw- P. Maria Kruk i Pani Dorota Musiałek-Jeżewska- wicedyrektor . Sprawy dostępu do librusa oraz MS Teams- P. Mariusz Lach oraz Piotr Adamczyk. Kwestie techniczne dla nauczycieli:- P. R. Leś oraz S. Pawlaczyk /prowadzenie nauczania zdalnego ze szkoły/.
Oczywiście także w przypadku wszelkich pytań oraz kwestii spornych proszę o bezpośredni kontakt ze mną.
Mam ogromną nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się zorganizować funkcjonowanie szkoły w zaistniałej sytuacji, bardzo proszę Państwa o współpracę, cenne uwagi, możliwe rozwiązania, których nie widzimy, ale także o wyrozumiałość szczególnie w pierwszym tygodniu.
Kieruję w Państwa strony życzenia zdrowia i chciałabym także uspokoić, myślę, że sytuacja jest trudna, ale powinniśmy chronić przede wszystkim swoich bliskich i siebie ale również … nauczyć się żyć w tym przedziwnym czasie pandemii…
Pozdrawiam Państwa ciepło…

Pozostaję do dyspozycji i w kontakcie tel 601654557, e-mail: dyrektor@zs1.wielun.pl

E. Urbańska- Golec