Międzykulturowy rytm

Czy wiesz, że prawie 30% Polaków uważa, że za dużo używa smartfona?
Uczniowie naszej szkoły odkryli dziś kulturę Afryki i zainspirowali się ich sposobami na spędzanie wolnego czasu. Wzięli udział w warsztatach gry na djembe, która przeniosła ich w głąb Czarnego Lądu. Na dwie długie godziny oderwali się od swoich elektronicznych pudełek i poczuli afrykańskie rytmy.

W drugiej części projektu – 29 września – spotkamy się w dworku w Mokrsku. Weźmiemy tam udział w warsztatach kulinarnych. Będziemy gotować według starych, babcinych przepisów. W Izbie Tradycji i Pamięci Mokrska dowiecie się jak jeszcze do niedawna żyli mieszkańcy tej miejscowości.
Zapraszamy już teraz na piknik do parku w Mokrsku. Wymieszamy tam muzykę, kulturę, kuchnię i zwyczaje z Afryki i Polski oraz zjemy tradycyjną polską kiełbachę z ogniska.

Projekt „Międzykulturowy rytm” jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu „Koalicje
Kultury”.