Marsz nordic walking

Włóczykije ZS1 Łączą Pokolenia pod takim hasłem 23 września odbył się marsz nordic walking, zorganiziwany przez nasze stowarzyszenie Aktywni ZS1. Marsz odbył się w ramach zadania publicznego „Rozwój, promocja Powiatu Wieluńskiego oraz aktywizacja lokalnych społeczności w zakresie edukacji, kultury, sportu i turystyki w 2022r”. Celem marszu była integracja mieszkańców powiatu, promocja walorów turystycznych ziemi wieluńskiej, aktywizacja i integracja młodzieży szkolnej ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieluniu. Uczestnicy mogli nauczyć się i doskonalić technikę marszu, poznać rys historyczny tego sportu ale przede wszystkim zintegrować pokolenia. Był to przepiękny, słoneczny, pierwszy dzień jesieni, spędzony na terenie Nadwarciańskiego Grodu w Załęczu Wielkim i jego okolicach, na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Po marszu odbyło się wspólne ognisko, śpiewy i rozmowy dwóch pokoleń. Dziękujemy bardzo słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wieluniu za przyjęcie na zaproszenia i udział w marszu, za miłą atmosferę oraz ukazanie że aktywność ruchowa, dbanie o zdrowie to ważne aspekty i recepta na długowieczność.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=516715726933034&set=pcb.516723770265563