Kocham Cię, Polsko!

 

Kocham Cię, Polsko! – pod takim hasłem rozpoczęły się obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZS nr 1 w Wieluniu. Inicjatorem trzydniowego przedsięwzięcia był zespół polonistów.

6 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Polsce i Polakach. Wśród zadań konkursowych znalazły się pytania dotyczące literatury, filmu, muzyki, zabytków i sławnych Polaków.

W środę  – 7 listopada 2018 r. Ilona Kuźnik przeprowadziła lekcję koleżeńską nt. „Nie znać historii, to być zawsze dzieckiem. Dzieje hymnu państwowego i jego znaczenie dla narodu polskiego”, a w czwartek – 8 listopada 2018 r. młodzież obejrzała spektakl pt. „Kolumbowie” zaproponowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Młodzi aktorzy opowiedzieli o pokoleniu skazanym i straconym przez okrutny los, przypomnieli widzom o ich narodowej tożsamości i o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę, byśmy mogli żyć w wolnej Polsce.