IX Międzypowiatowy Konkurs z Języka Angielskiego i Niemieckiego

22 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole 9 Międzypowiatowy Konkurs z Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wieluniu oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Podczas konkursu uczniowie rozwiązali test sprawdzający rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, słownictwo i gramatykę oraz elementy wiedzy ogólnej z zakresu kultury i realiów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
W konkursie wzięły udział 52 osoby ze szkół ponadgimnazjalnych zawodowych z województwa łódzkiego w tym uczniowie ze Zduńskiej Woli, Sieradza, Praszki, Działoszyna, ale też z Olesna. Za stronę organizacyjną konkursu byli odpowiedzialni nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego Zespołu Szkół nr 1. Rozdanie nagród i wręczenie dyplomów swoją obecnością zaszczycili starosta Marek Kieler oraz Zenon Kołodziej naczelnik wydziału Edukacji, Sportu, Turystyki i Promocji.Na zakończenie zaproszeni goście oraz uczniowie obejrzeli sportowe angielsko-niemieckie przedstawienie pt.: „The Ball is in your court” czyli „Piłka w grze” w reżyserii nauczycielki języka angielskiego Zespołu Szkół nr 1 Magdaleny Pioruńskiej.