IV Bieg Pamięci

Kolejna ważna,(chociaż jeszcze wakacje) lekcja historii, wychowania i sportu za nami. Już po raz 4 z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem 31 sierpnia wyruszył  Bieg Pamięci mający na celu uczczenie pamięci pierwszych ofiar cywilnych II wojny światowej.
Miejsce startu sztafety nie jest przypadkowe ponieważ to lotnisko obecnego Areoklubu Opolskiego, skąd startowały samoloty bombardujące Wieluń 1 września 1939 roku. Uczestnikami IV Biegu Pamięci była grupa 14 uczniów Zespołu Szkół nr 1, 4 uczniów z Zespołu Szkół nr 2, jeden przedstawiciel Zespołu Szkół nr 3 oraz absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu. Uczniom towarzyszyła również młodzież z miasta partnerskiego Gminy Wieluń – Osterburga oraz Zespołu Szkół w Chróścinie. Uczestnictwo gości z Niemiec ma znaczenie historyczne. Jest ono czytelnym znakiem pojednania pomiędzy naszymi narodami. Sztafeta dotarła do Wielunia 1 września o godzinie 4.40, gdzie przekazała ogień pokoju biegaczom z Ostrzeszowa, Sieradza i Burzenina.Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Zespołu Szkół w Chróścinie za pomoc w organizacji otwarcia biegu, Strażakom OSP Wieluń,wszystkim policjantom, PKS Wieluń Sp.z.o.o., Zespołowi Szkół nr 1 w Kluczborku,Firmie Werona z Wielunia. Szczególne podziękowania dla wszystkich uczestników biegu za poświęcony czas i zaangażowanie oraz grupie wiernych kibiców.