II Konferencja na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży ” Jestem Tutaj”

II Konferencja na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży "Jestem Tutaj" 2021

3 i 4 marca 2021 odbyła się w naszej szkole II Konferencja na Rzecz Ochrony Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży " Jestem Tutaj" Organizatorami konferencji było SKS Aktywni ZS1, Starostwo Powiatowe Wieluń, Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu. Patronami tegorocznej konferencji byli: Polski Instytut Dialogu Motywującego (PIDM) oraz Instytut Psychodietetyki. Konferencja skierowana była szczególnie do nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą, a także wszystkich zainteresowanych poruszanymi tematami. Konferencja odbyła się online i cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczestnikami konferencji byli nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy z całej Polski.  W programie były 4 moduły tematyczne: "Zaburzenia odżywiania wśród dzieci i młodzieży - rozpoznawanie i konieczne interwencje. O roli psychodietetyki, czyli jak prawidłowo edukować i przeciwdziałać zaburzeniom odżywiania." - mgr inż. Mateusz Kusztal - dietetyk, specjalista psychodietetyki (Instytut Psychodietetyki), "Dialog motywujący w pracy nauczyciela - motywacja, wsparcie, empatia" - mgr Izabela Podlecka-Kandyba - psycholog, psychoterapeuta motywujący (Polski Insytut Dialogu Motywującego), "Nauczyciel jako lider klasy - zarządzanie procesem grupowym w klasie i inspirowanie do rozwoju" - mgr Joanna Klemińska - Chudy - psycholog oraz "Uzależnienie od alkoholu i innych substancji u dzieci i młodzieży - rozumienie, profilaktyka i interwencje" mgr Anna Warych - pedagog, certyfikowany terapeuta uzależnień.