EXPO Sweet 2019

W minioną środę, 20 lutego, w ramach targów EXPO Sweet 2019 odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych, do których zakwalifikował się nasz duet: Krystian Sak z klasy III TZ i Damian Kocik z klasy III ZSZ Cukiernik, pod opieką Pani A. Lach.

Temat przewodni konkursu brzmiał: “Leonardo da Vinci – malarz, czy inżynier?”

Nasza ekipa wykonała podczas mistrzostw wspaniały tort nawiązujący do wynalazczości Leonarda – łożyska kulkowego i machiny latającej.

Drużyna zajęła w końcowej klasyfikacji piąte miejsce.

Jesteśmy dumni i gratulujemy wspaniałego występu na Mistrzostwach Polski!

Nasi cukiernicy nie byli sami podczas zawodów, gdyż do Warszawy udał się autokar wypakowany Klubem Kibica ZS nr 1 wraz z opiekunkami: Panią A. Warczak i Panią K. Nowak. Dołączyli do nich nauczyciele: J. Gagatek, P. Banaś i E. Bernaś oraz Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego D. Mielczarek, Pani Wicedyrektor: M. Kruk i Pani Dyrektor E. Urbańska – Golec.

Podczas Mistrzostw od lat przeprowadzany jest dodatkowy konkurs “Ducha ekipy”. Nie inaczej było w tym roku. Nagrodą było 100 kg czekolady i wyrobów czekoladowych przekazanych przez firmę Master Martini.

Nasi roztańczeni, rozśpiewani i rozkrzyczani kibice, wspierani przez samego mistrza Leonarda zdobyli tą słodka nagrodę!

Gratulujemy!

Ciekawe informacje