Dzień Edukacji Narodowej w ZS1

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.” ~ B. Cage
Praca i obowiązki to nie jedyna rzecz, które mają miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mają czas także na świętowanie. 14 października w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej połączony z Ślubowaniem klas pierwszych oraz przekazaniem Samorządu Uczniowskiego.
Na początku pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, jednocześnie wkraczając w poczet uczniów ZS1. Kolejną częścią owej uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i pracowników szkoły za osiągnięcia zawodowe i zaangażowanie w ubiegłym roku szkolnym.
Na zakończenie uroczystości zostawiono przekazanie władzy nowemu SU, dziękując przy tym za ciężką pracę poprzednich przedstawicieli.
Podczas uroczystości nie zabrakło również występów wokalnych w wykonaniu Ewa Ławniczek, Adam Moras i Aleksandry Tataruch.