Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych

Nie tylko codzienna praca składa się na życie uczniów i nauczycieli w naszej szkole. Jest również czas na świętowanie. 12 października nadarzyła się świetna okazja, aby odetchnąć choć na chwilę od obowiązków. Tego właśnie dnia miała miejsce podwójna uroczystość Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska-Golec od przedstawienia historii tego święta, krótkiego rysu historycznego wieluńskiej edukacji.
Następnie nadszedł moment szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Przysięgę złożyło prawie 270 uczniów z dziewięciu klas pierwszych. Kolejną częścią obchodów tego ważnego dnia było przekazanie władzy Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, ale zanim to nastąpiło podziękowano za ciężką pracę przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami za rok szkolny 2017/2018. Nie obyło się również bez nagród, które Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom szkoły za osiągnięcia zawodowe w ubiegłym roku szkolnym.