Dzień Budowlańca w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu

W dniach 23 -24 września 2022r. w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się drugi Dzień Budowlańca. W ramach dwudniowego wydarzenia odbyła się konferencja „Buduj z pasją – nowoczesne trendy w budownictwie”, warsztaty oraz zawody sportowo-budowlane. Uczniowie i nauczyciele zapoznawali się między innymi z produktami dużych firm czy nowoczesnymi technologiami.
Podczas konferencji miały miejsce prezentacje partnerów Stowarzyszenia, a specjalnym gościem była pani Izabela Laskowska – Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz programu Erasmus Plus z Warszawy, ale jednocześnie delegat techniczny WorldSkills Poland.
W czasie tych dni przeprowadzono warsztaty, zajęcia oraz konkursy, a zarazem była mowa o przyszłości budownictwa i nowych technologiach. Sprawdzono wiedzę pod względem praktycznym. Po odbytych zajęciach uczestnicy udali się do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie wspólnie spędzili czas przy ognisku. W sobotę odbyły się rozgrywki sportowe.

https://www.facebook.com/zs1wielun/photos/pcb.5559805580766545/5559801060766997