Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 10-11 lutego nasza szkoła brała udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to wkomponowało się w szkolny program ” Bezpieczni w szkole, bezpieczni w sieci”, który ma na celu przybliżenie zjawiska cyberprzemocy. Zajęcia przeprowadzili: ks. Piotr Placek i Elżbieta Gronowska-Caban. Inicjatywa ta tego dnia była skierowana do uczniów klas pierwszych. Uczniowie mogli zapoznać się czym jest cyberprzemoc, poznać jej podział na nadużywanie Internetu, niebezpieczne treści, seksting i grooming. Skupiliśmy się przede wszystkim na niebezpieczeństwie sekstingu, w czym pomogła nam projekcja filmu Na zawsze. Przed nami kolejne akcje, które mają na celu wykształtowanie młodych ludzi, by to oni byli tymi, którzy będą mogli pomóc rówieśnikom w zderzeniu z tym problemem.