Debata społeczna „Młody i odpowiedzialny kierowca”

W dniu 28.03.2022 roku w naszej szkole odbyła się debata społeczna ,,Młody i odpowiedzialny kierowca”, której celem było promowanie właściwych postaw uczestników ruchu drogowego.
W trakcie debaty uczniowie klas: III mp1, III pTa, III pTl, III TNG nie tylko wysłuchali wykładów, ale również korzystając z alko i narkogogli mogli przekonać się jak środki odurzające wpływają na organizm człowieka i jak niebezpieczna jest jazda pod ich wpływem.
Chętni uczniowie mogli skorzystać ze specjalnego symulatora, aby przekonać się, jak działają pasy bezpieczeństwa w trakcie dachowania.
Debata pozwoliła również wspólnie określić zagrożenia , z jakimi w ruchu drogowym spotykają się na co dzień młodzi ludzie.
W spotkaniu  wzięli udział mundurowi z wieluńskiej komendy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wieluń.Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jak również Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu.