Biznesowa Gra Miejska

W dniu 1 października 2018r. w Zespole Szkół Nr 1 w Wieluniu odbyła się 2 edycja Biznesowej Gry Miejskiej. Inicjatywa miała na celu szerzenie przedsiębiorczości wśród młodzieży, umiejętności poruszania się po instytucjach lokalnych i załatwiania w nich spraw firmowych. Skierowana była do uczniów klas trzecich. Udział wzięło 10 zespołów 3-osobowych. Uczniowie mieli za zadanie także opracować slogan reklamowy dla swojego przedsiębiorstwa. Uwzględniając tegoroczną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dodatkowe punkty można było zdobyć odnajdując w mieście szczególne miejsca pamięci i pomniki.
W organizację przedsięwzięcia włączyli się rodzice i niemal wszystkie urzędy terytorialne. Swój czas poświęciły banki i lokalni przedsiębiorcy.
Sponsorami nagród 2 edycji Biznesowej Gry Miejskiej byli:
1.       Siłownia MYFIT
 2.       Studio Urody i Metamorfozy Looksus