Studniówka 2012/2013

Studniówka 2013

Tradycyjnie na sto dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie sześciu klas maturalnych zaprosili dyrekcję, wychowawców, wszystkich nauczycieli z naszej szkoły i przedstawicieli Starostwa Powiatowego na studniówkę.

Maturzyści na miejsce swojego najważniejszego balu wybrali Halę Sportową WOSIR przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu. Zgodnie ze zwyczajem tę wyjątkową noc z 12 na 13 stycznia 2013 r. zainicjowała Pani Dyrektor Elżbieta Urbańska – Golec, która w ciepłych słowach powitała wszystkich zgromadzonych, życzyła udanego balu i wypowiadając wyczekiwane słowa „poloneza czas zacząć”, dała znak do rozpoczęcia zabawy.

Organizatorzy balu w rytm dźwięków muzyki M.K. Ogińskiego majestatycznie sunęli po parkiecie wykonując figury jednego z najstarszych polskich tańców. Kolejne układy choreograficzne, podobnie jak i muzyka, były już bardziej współczesne i trwały do białego rana.