Samorząd szkolny

• Małgorzata Jesionek
  • Anna Topoła
  • Łukasz Młynek

Po raz kolejny, naszej szkole udało się zorganizować Paczkę dla wybranej rodziny.

Sprawozdanie z pracy Samorządu 2015/2016

25 października 2015 w ZS1 z okazji Andrzejko - Katarzynek można było zakupić wypieki przygotowane przez SU oraz wylosować wróżbę z cukierkiem.

andrzejko-katarzynki

W tym roku po raz kolejny mogliśmy zauważyć działalność klubu kibica działającego przy Samorządzie.

klub kibica

27 listopada odbył się wyjazd członków SU do Filharmoni w Łodzi . Była to wspaniała okazjia do zintegrowania się SU.

filharmonia

W grudniu zorganizowana została zbiórka artykułów spożywczych na Szlachetną Paczkę. Zebrane produkty zostały przekazane potrzebującej rodzinie.

szlachetna paczka

W lutym tego roku po raz kolejny odbyły się Targi Edukacyjne w Wieluniu i Wieruszowie. Największym powodzeniem cieszyły się rozmowy gimnazjalistów z nauczycielami, uczniami i członkami SU, którz potrafili odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

targi egukacyjne

Mikołajki w ZS1 odbyły się 4 marca. W tym dniu nie mogło zabraknąć Mikołaja, w którego wcielił się ksiądz Konrad, który wraz ze "Śnieżynkami" z SU obdarowywali uczniów drobnymi prezentami.

mikołajki

Chłopcy z SU 8 marca w święto Dzień Kobiet obdarzyli nauczycielki oraz uczennice ZS1 słodkościami i drobnymi upominkami.

dzień kobiet

Dzień Mężczyzny obchodzony 10 marca był wyjątkowym dniem dla każdego mężczyzny w naszej szkole. Zostały wręczone certyfikaty dla panów orza słodkości przez dziewczyny z SU.

dzień mężczyzne

Salon Gimnazjalistów 2016, który odbył się w marcu przyciągnął setki gimnazjalistów do naszej szkoły. Członkowie SU mieli za zadanie oprowadzić gości po klasach oraz zapewnić miłą atmosferę.

salon gimnazjalistów

8 kwietnia odbył się koncert, który był podziękowaniem dla uczniów, którzy przez minione lata wpisali się w historię naszej szkoły.

koncert dla maturzystów

Sprawozdanie z pracy Samorządu

w roku szkolnym 2013/2014

Integriada

Celem imprezy była integracja pierwszoklasistów ze starszymi kolegami dzięki uczestnictwu w różnych grach i zabawach

andwe123

Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd uczestniczył w przygotowaniach i Brał udział w Obchodach Powiatowego Dnia Nauczyciela, który w tym roku organizowany był w naszej szkole.

page

Kartka dla Oliwii

Dzięki kilku uczennicom dowiedzieliśmy się o ogólnopolskiej akcji wysyłania kartek urodzinowych dla chorej na białaczkę Oliwii, w szkole można było wypisać i wysłać kartkę urodzinową.

kartka

American Day

Impreza zorganizowana w zastępstwie Halloween, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

ameriican

Dzień Życzliwości

zycz

Andrzejko-Katarzynki

Podczas imprezy oficjalnie przekazano władzę nowej Przewodniczącej. Była to też okazja do przybliżenia uczniom tradycji Andrzejko-KAtarzynkowych. Zlicytowano również przygotowane przez uczniów pierniki.

andrzej

Szlachetna Paczka

To już kolejny rok kiedy nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Dzięki zaangażowaniu społeczności uczniowskiej zebrano żywność oraz zakupiony sprzęt AGD dla rodziny.

Szlachetna

Jasełka Bożonarodzeniowe

Przygotowana inscenizacja pozwoliła wszystkim zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o drugim człowieku.

Jaseka

Targi Edukacyjne

Była to okazja, aby Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, w tym również naszej.

targi

Pomoc dla Kuby

Cała szkołą włączyła się w zbiórkę pieniędzy dla remont domu dla Kuby, który czekał na przeszczep serca. Dzięki zorganizowanym akcjom samorządu i darczyńcom udało się osiągnąć cel.

kuba

Szkolenie-Poronin 2014

Samorząd Szkolny wziął udział w szkoleniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe, na którym można było poznać tajniki zarządzania grupą i współpracy.

por 1por 2por 3

SalonGimnazjalistów

Gimnazjaliści mogli od środka poznać szkołę, oferowane kierunki i panującą w niej atmosferę.

salon

Radio

Dzięki zebranym środkom przez Samorząd udało się wyremontować radio.

radio

Wyjścia i wyjazdy Klubu Kibica

Klub Kibica bierze udział w wielu wydarzeniach sportowych kibicując naszym zawodnikom.

wyjscie

WspólneCzytanieprzywieluńskiejfontannie

Samorząd Szkolny dołączył do organizowanej przez Bibliotekę Powiatową akcję czytania książki przy fontannie.

czytanie

Skład samorządu szkolnego

su.jpg

Przewodnicząca: Patrycja Cybułka kl. II TE